Äripäev: Keeletund pole pelgalt sõnade päheõppimine

veebruar 6, 2008

Saskia Undusk
Aripäev: Koolitus 6.02.2008

Kui 15 aastat tagasi hõlmas keskmine keeleõppekursus endas palju rutiinset tekstide tõlkimist ja päheõppimist, siis praegu on keeleõpe palju vaheldusrikkam protsess.

Üheks tõusvaks trendiks on keeleõpe Skype´i teel. Mis seal imestada, kiire ja liikuva eluviisi korral võib olla üsna keeruline kindlal kellaajal tundi jõuda.

Ükskõik kus maailma nurgas õppija või koolitaja ka ei viibi, alati on olemas võimalus end Skype´i sisse logida, et keeletunnis osaleda. Keelt võib omandada ka otse kodus, kas või hommikumantlis ja kohvitass käekõrval.

Algul oli Skype´il tehnilisi probleeme, mille tõttu tund kippus vähemalt paar korda katkema, aga nüüd teeb Skype vapralt kaasa ning viimasel aastal pole tehniliste probleemidega kokku puututud.

Kanda on kinnitamas ka keelekonsultatsioonid, mis aitavad enne võõrkeelseid ettekandeid enesekindlust tõsta. Tunnipikkusel nõupidamisel vaadatakse koos keelespetsialistiga üle kogu ettevalmistatud materjal ning parandatakse võimalikud sisulised ja grammatilised vead. Korrigeeritakse ka hääldust, mis annab ettekandele viimase lihvi. Ning mis peamine – konsultatsiooniks pole vaja keeltekooli kohale minna, kõike saab korraldada ka Skype´i vahendusel.

Samuti on populaarsust kogunud keeleõppereisid välismaale, kus on võimalik ühendada puhkus ja lõõgastus kasulikuga ning veeta näiteks paar nädalat oma talvepuhkusest intensiivselt keelt õppides. Taoline kursus annab kindluse ka võõral maal võõras keeles suhtlemiseks.

Keeleõppe eesmärgil on koostatud ka erinevaid audioraamatuid, millelt on võimalik kuulata õiget hääldust keele emakeelena rääkijate suust. Nii võib keele põhisõnad ja -fraasid ära õppida isegi iPodi abil.

Samal põhimõttel on loodud ka tasuta allalaetavad internetipõhised keelekursused. Tuleb aga arvestada, et need meetodid on mõeldud eelkõige keele baasoskuste omandamiseks ja huvitavaks ajaviiteks, soravat keeleoskust sellisel moel ei saavutata.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga