Koolitus Maltal

01.09.2016

Pildil eesti, vene ja inglise keele õpetaja Alla Zarubina.

Eesti suvi ei rõõmustanud meid sel aastal ilusate rannailmadega. Kurb jah… Aga seda enam oli mul põhjust teha midagi erilist. Midagi, mis täidaks päevi ja mida ma ei jõua teisel ajal teha.

Õnneks selline tegevus leidus –  peaaegu unustatud roll, roll, millega ma puutun igapäevaselt kokku, aga olen nn barrikaadi teisel pool.  Jah, hakkasin õpilaseks. See on üpris loogiline ka, sest et millal veel saab õpetaja õppida kui mitte vaheajal? Siis kui kõik õppijad puhkavad, püüavad õpetajad ennast koolitada ja oma oskusi lihvida. Ja minu puhul toimus see  tänu Erasmus + programmile, kes rahastas Multilingua Keelekeskuse kaasaegse õpetaja projekti.

 Kuna meie elame kiiresti muutuvas maailmas ja aina rohkem ruumi selles võtavad tehnoloogiad, otsustasin süveneda sellesse, kuidas saab tehnoloogiat oma töö juures rakendada. Ning Alpha School of English Maltal pakkus sellise võimaluse  Creative Use of Technology in the Classroom  kursuse näol.

 Iseenesest kursus ei olnud mõeldud ainult keeleõpetajatele. See oli kursus kõigile, kes jagavad oma teadmisi teistele, kes aitavad erinevate distsipliinide tudengeid, kes tahavad ka ise rohkem teada ning osata, kes ei kujuta oma elu ilma nutiseadmeteta.

Kursuse raames tutvustati meile äppe ning veebilehti, mida õpetaja saaks rakendada oma tunde ette valmistades. On ka selliseid, mis ei ole otseselt keeleõppele mõeldud ning neid saab kasutada ka teiste tegevuste puhul. Üheks neist on www.prezi.com – veebileht, mis on loodud persentatsioonide loomiseks. Paljud kasutavad selleks Power-Point´i, aga miks mitte teha oma presentatsioone põnevamateks ja kaasakiskuvamateks?

Dragon Dictation on äpp, mida tõmbavad endale need, kes ei viitsi, ei jõua, ei taha, ei saa ise trükkida. Kasutaja räägib, Dragon aga trükib. Ettekannet, raamatut, e-maili jne. Ning loetav tekst ilmub ekraanile viis korda kiiremini kui trükitav! Vahva!

Sticky Notes lubab kasutajal luua digitaalseid memosid.  Evernote on samuti märkmete tegemiseks loodud äpp, mis säilitab pilvesse teie mõtteid, ideid, audio- ja videofaile ja need jäävad omanikule kättesaadavateks igal pool ja alati.

www.quizlet.com on suurepärane sõnavara õppimiseks. Eks kõik keeleõppijad teavad, et uute sõnadeta keelt ei omanda. Igaühel on mõni viis, kuidas seda endale lihtsamaks teha. Quizlet pakub mänge ja harjutusi just omaniku valitud sõnadega. Te peate küll need sõnad ise sisestama, aga ka see on õppimise osa.

Minu isiklik suur lemmik on www.gynzy.com. See on lõpmatute tegevuste ja ideede allikas. Inglise keele õppijad leiavad sealt hulganisti keeleõppe mänge ja harjutusi nii kuulamise, kirjutamise harjutamiseks kui ka sõnavara laiendamiseks. Gynzy sobib ka lastevanematele, kes soovivad kellaaegu õpetada, rehkendamist harjutada, Memory´t mängida jne.

Need on kõik head ja põnevad abilised keeleõppija teel  ja neist on suur kasu. Proovige, nautige keeleõpet, oma elu korrastamist ja lihtsustamist!