Eesti Päevaleht: Keelekonsultatsioonid Multi-Skype´is annavad enesekindlust

jaanuar 29, 2008

Saskia Undusk
Eesti Päevaleht: Koolitus 29.01.2008

Multi-Skype´i õppevormist on saanud tõusev trend. Mis seal imestada: üsna keeruline on kindlal kellaajal keeletundi jõuda, kui eluviis kiire ja liikuv.

Võõrkeel Skype´iga

Multi-Skype on individuaalõpe Skype´i vahendusel, mis tähendab, et keeleklassi polegi vaja kohale minna – koolitaja ja õppija suhtlevad omavahel internetitelefoni Skype´i teel.

"Alguses oli Skype´il tihti tehnilisi probleeme ja tund kippus vähemalt paar korda katkema," meenutab Katriina Vasarik, kes on Skype´i vahendusel keeli õpetanud juba mitu aastat. "Nüüd teeb Skype väga vapralt kaasa ja viimasel aastal pole ma tehniliste muredega kokku puutunud."

Katriina Vasariku sõnul teeb Skype´i võõrkeeletunni eriti mugavaks asjaolu, et keelt võib omandada otse kodus, kasvõi hommikumantlis ja kohvitass käe juures. Kuigi Skype-õpe on pigem alternatiivne õppevorm ja kõigile see ei sobi, on ta õpetajana saavutanud väga häid tulemusi ja ka õppijad on rahule jäänud. "Eriti hea on Skype´i mobiilsus – ükskõik, kus maailma nurgas õppija või koolitaja ka ei viibi, alati on olemas võimalus end Skype´i sisse logida, et keeletunnis osaleda," nendib ta.

Konsultatsioonid

Traditsiooniliste kursuste kõrval on kanda kinnitamas ka keelekonsultatsioonid. Kui inimesel on ees tähtis võõrkeelne ettekanne, aitab see enesekindlust tõsta. Tunnipikkusel nõupidamisel vaadatakse koos keelespetsialistiga üle kogu ettevalmistatud materjal ning parandatakse võimalikud sisulised ja grammatilised vead. Korrigeeritakse ka hääldust, see annab ettekandele viimase lihvi. Mis peamine: konsultatsiooniks pole vaja keeltekooli kohale minna, sest ka neid võib läbi viia Skype´i vahendusel.

Keeleõpe pole enam ammu igav ega ühekülgne. Kindlasti tasub Multilingua Keelekeskusega ühendust võtta ja leida enda jaoks sobivaim lahendus.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga