Esimeste Multi-More õppijate tagasiside

detsember 13, 2010

Septembris alustas Multilingua uutmoodi õppevormiga Multi-More, mis on kombinatsioon auditoorsest grupiõppest ja veebipõhisest iseseisvast tööst. Nimelt kasutatakse keeletundidele lisaks veebipõhist õpiportaali Tell Me More. Kuna kursus on traditsioonilisest suhtluskeele kursusest veidi erinev, uurisime detsembri alguses õppijate muljeid uutmoodi kursuselt. Alljärgnevalt toome teieni lühikokkuvõtte õppijate arvamustest.

Küsisime Multi-More õppijatelt, mis neile kursusevormi ja Tell Me More portaali juures meeldib, samuti uurisime ettepanekuid, mida võiks teistmoodi teha ja paremaks muuta. Intervjueerisime esimese Multi-More grupi kaheksat õppijat, kes septembri lõpus kursusega alustasid. 

Õppijad tõstsid esile Multi-More õppevormi iseseisva töö võimalusi, mida õpiportaal võimaldab.

"Väga hea vorm, mis annab võimaluse iseseisvalt keeleõppega tegeleda endale sobival ajal. Seega kui puudud tunnist, saab kodus internetis nö tunni järgi teha ja ei kaota tundi, nii saab kursusest rohkem kasu."

"Multi-More veebipõhine lahendus on üsna laia haardega ja saab keskenduda just enda nõrkade külgede täiendamisele, näiteks grammatika või hääldused."

"Iseseisva töö võimalused on väga head Multi-More kursusel ja Tell Me More kutsub korrale ka (saadab automaatselt meeldetuletuse), kui õppimine seal vahepeal unarusse on jäänud. "

"Portaalis on kodutöö ikka palju etem kui paberinühkimine. Internetis on atraktiivsem ja saab kõnet ning hääldusi kuulda."

"Meeldib, et saab ise oma aega planeerida ning tunnis kohalkäimine on lisaväärtus, mis teatud mõttes distsiplineerib enne järgmist tundi portaali sisse logima ja kodutööd tegema."

"Kokkuvõttes saab ära teha rohkem, kui tavakursusel, sest siis antakse koju vaid paar ülesannet õpikust. Tell Me More´is saan valida ka muid huvipakkuvaid teemasid lisaks ja tegeleda õppimisega nii palju kui aega on." 

Portaalis õppimist võib siiski vahel takistada piisava vaba aja leidmine või motivatsiooni vähesus. Samuti on internetipõhise portaali kasutamine harjumuspärasest õpikuga õppimisest erinev.

"Materjalide maht on portaalis hea, kui vaid aega on ise õppimisega tegeleda…"

"Motivatsiooni võiks endal rohkem olla. :)"

"Tell Me More on väga tundlik kirjavahemärkide suhtes: punktid, ülakomad ja komad tuleb korrektselt panna, et programm automaatselt vastuse õigeks loeks. Samas on see hea neile, kes tahavad ka kirjalikku keeleoskust täiendada."

"Vahel tahaks paberil ka materjale lehitseda, aga portaalis töötades kohe sellele ei mõtle, et üht teist võiks omale välja printida."

Siinkohal soovitame õppijatel olulisemad harjutused ja teemad kindlasti välja printida, et ka peale kursuse lõppu õppematerjalid alles jääks.  

Kokkuvõttes soovitavad õppijad Multi-More õppevormi neile, kellel liikuv töögraafik või kiire eluviis, sest portaalis õppimine aitab korvata tundide vahelejäämist. Õppijad märkisid aga ära, et kursusel on iseseisva töö  maht mahukam ja võimalusterohkem kui tavakursusel ning õppija peab ise motiveeritud olema, et portaali sisselogimine ära ei ununeks.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga