Multilingua oli esindatud Euroopa Liidu keeleõppe arendamise õppelähetusel Hispaanias

märts 3, 2014

IMG_1554VAjavahemikus 24.02.-27.02.2014 toimus Euroopa Liidu liikmesriikide haridusjuhtide võõrkeelte õpetamise teemaline õppelähetus Hispaaniasse Galicia autonoomse piirkonna pealinna Santiago de Compostelasse. Lähetuses osalejad esindasid nii üld-, kutse-, kõrg-, kui täiskasvanuharidust pakkuvaid õppeasutusi Poolast, Slovakkiast, Tšehhist, Austriast, Ungarist, Sloveeniast, Iirimaalt, Inglismaalt, Šotimaalt ja Itaaliast. Eestit esindas Multilingua Keelekeskuse juhataja Malle Nei. Õppelähetus toimus Euroopa elukestva õppe programmi raames ja selle põhieesmärk oli kogemuste vahetamine ja koostöö tugevdamine.

oppelahetus

Lähetuse võõrustajaks oli kool nimega Escola Oficial de Idiomas (Official School of Languages). Kool on asutatud 2001. aastal. See on riigieelarveline  haridusasutus, mis on spetsialiseerunud võõrkeele õpetamisele noortele (koolis saab õppida alates 16. eluaastast) ja täiskasvanutele. Keeltekool on väga populaarne, õppidasoovijaid on igal aastal rohkem kui reaalseid kohti. Sel õppeaastal õpib koolis ligi 6000 õppijat ja töötab 65 võõrkeeleõpetajat. Kooli võrgustikus on viis kooli, mis asuvad  Galicia erinevates piirkondades ja on Escola Oficial de Idiomas osakonnad, tegutsedes üldhariduskoolide juures.

Kooli eesmärgiks on propageerida täiskasvanute mitme võõrkeele oskust, mis tugevdab konkurentsivõimet ja loob nendele uusi võimalusi  (töö)elus. Õppida saab araabia, galeegi, hiina, hispaania, inglise, itaalia, jaapani, prantsuse, portugali, saksa ja vene keelt. Lisaks üldkeele kursustele saab õppida ärikeelt ja turismialast erialakeelt. Eraldi kursusi viiakse läbi üldhariduskoolide õpetajatele, kes soovivad hakata oma ainet õpetama võõrkeeles.

Üks õppeaasta koosneb 120 akadeemilisest tunnist auditoorsest õppest. Keeletaseme läbimise kinnituseks tuleb sooritada põhjalik, kõiki osaoskusi hõlmav keeletaseme test. Seejärel saab liikuda järgmisele tasemele. Õppetöö on jaotatud järgnevalt:

A1 keeletaseme läbimiseks 1 aasta

A2 keeletaseme läbimiseks  1 aasta

B1 keeletaseme läbimiseks 2 aastat

B2 keeletaseme läbimiseks 2 aastat

C1 keeletaseme läbimiseks 2 aastat

Lähetusel osalejad hindasid kõrgelt võimalust tutvuda Hispaania süsteemse lähenemisega täiskasvanute keelteoskuse tõstmiseks. Õppelähetusel osalejad täheldasid, et  Hispaania on ka üks väheseid Euroopa Liidu riike, kus on võimalik täiskasvanutel riigi finantseerimisel süstemaatiliselt võõrkeeli õppida ning saada kursuse lõpus  ametlik sertifikaat vastavalt Euroopa Nõukogu kehtestatud  keeleoskustasemetele. Õppida on sellest kogemusest kindlasti nii Eestil kui ka teistel Euroopa Liidu riikidel.

SDC 083V


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga