Multilingual täitus tänavu 20. tegutsemisaasta

september 3, 2014

Austria-Soome erakapitalil põhinev Multilingua Keelekeskus tegutseb Tallinnas täiskasvanute keelekoolituse valdkonnas 1994. aastast. Peaaegu sama kaua on tegutsetud ka tõlketeenuste turul. 

Keelekeskus avati eesmärgiga pakkuda võimalust õppida erinevaid keeli sel ajal veel Eestis uudsel kommunikatiivsel meetodil, st  õppida eeskätt suhtluskeelt ja omandada ladus suhtlemisoskus. Tol ajal oli koolides laialt levinud grammatika-tõlkemeetod, millega omandatakse keel passiivselt, tihti aga ei saavutata head suhtlemisoskust. Keel on aga eeskätt suhtlemisvahend. Kuna 90ndatel avanes võimalus rohkem reisida ja keelt praktiseerida, siis ka vajadus  ja soov võõrkeeltes suhelda suurenes märgatavalt.

Olles erinevais paigus Euroopas keelt õppinud ja õpetanud, oli Multilingua asutajal Olga Kolehmainenil kindel nägemus, kuidas tuleks keeli õppida, et saavutada enesekindlus suhtlemisel.  “Multilingua oli tol ajal esimene keeltekool Eestis, kus õpikud olid ühekeelsed, et luua keeletundides reaalsele keelekeskkonnale sarnane situatsioon ning kasutades tugikeelt kas üldse mitte või minimaalselt,” meenutas Olga asutamisaastaid. “Oleme Multilinguas seda joont järjepidevalt nende aastate jooksul hoidnud ja täiustanud. Usume, et keeletundides just rääkimisele keskendudes on võimalik õpitavas keeles ka enesekindlalt suhtlema õppida. Oluline on seejuures ka kaasaegsete õppematerjalide ja -meetodite kasutamine,” lisas ta.

Nüüdseks 20 tegutsemisaasta jooksul on Multilingua Keelekeskus kasvanud üheks juhtivaks keeltekooliks Tallinnas. Multilinguas saab õppida 15 keelt  kaheksas õppevormis ja keeleõppijaid on aastas üle tuhande.  Keelekeskuses tegutseb ühtekokku ligi viiskümmend õpetajat, kellel on vastav erialane kvalifikatsioon ning arvestatav kogemus oma valdkonnas.

Multilingua algusaastatel alustati ka tõlketeenuste pakkumist. Multilingua Tõlkebüroo on tänaseks saavutanud stabiilse positsiooni kohalikul tõlketurul ning arvestatava püsiklientuuri ka välisriikides.

Soovime tänada kõiki oma praegusi ja endisi õpetajaid ja tõlke ning kõiki kliente ja partnereid senise meeldiva koostöö ja usalduse eest!

 


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga