Uudis! Kreeka keele kursused nüüd Multilinguas

mai 16, 2011


Multilinguas saab nüüd õppida ka kreeka keelt. Kel plaan Kreekasse puhkusereisile minna, võiks suurema elamuse saamiseks enne reisi läbida ühe kreeka keele intensiivkursuse, et reisist veelgi rohkem elamusi saada! Esimene kreeka keele kursus on algamas juba 6. juunil.

Loe õpetaja Karoliina Kagovere arvamust, miks kreeka keelt õppida:

Miks valida kõigi võimalike keelte hulgast just uuskreeka keel? Kõige esmane põhjus võiks olla suhtlemine: turism on Kreeka peamine tööstusharu ning kreeklased teavad, kui palju neile turistid kasu toovad. Isekeskis teevad nad vahet „omade“ ja „teiste“ vahel. Osates aga kasvõi natuke nende keelt, muutub see piir olematuks ning loomult sõbralike ja uudishimulike inimestena võtavad nad kreeka keele oskajad kohe omaks. Sedasi on võimalik heita pilk „tõelisele“ Kreeka elule, millest lihtturistid tõenäoliselt aimugi ei saa.

Teiseks muidugi Kreeka kultuur: kõik inimesed on midagi kuulnud Antiik-Kreekast: selle kultuurist, kirjandusest ja kangelastest, ent kaasaegse Kreeka osas piirduvad enamuse eestlaste teadmised vast Gerald Durrelli „Minu pere ja muude loomadega“. Tänapäeva Kreekas võib igal pool näha jälgi nende antiikajaloost, kuulumisest Bütsantsi keisririiki või Türgi ikke alla. Näiteks autoga mõnest väikesest lahesopist mööda sõites võib juhuslikult mõni kohalik mainida: „Ahjaa, siin lahes hoidis Kleopatra oma laevastikku talvel tormivarjus.“ On väga huvitav jälgida, kuidas nii suure ja mitmekesise ajalooga riigist on saanud tänapäevane päikseline ja poliitiliselt kirglik Vahemereriik, mis hoolimata Euroopa Liitu kuulumisest ei pea end alati Euroopa osaks. Uuskreeka keelt osates on võimalused selle Kreekaga tutvumiseks muidugi palju suuremad.

Ning naljapoolest kolmandaks: isegi algajad kreeka keele õppijad märkavad kiiresti oma harituse kärmet tõusu – on ju suur osa võõrsõnadest algselt kreeka päritolu ning peagi ei valmista õppijaile peavalu isegi sõnad thalassokraatia või limnoloogia, tekib lausa hasart kõikvõimalike igapäevaste „eesti“ sõnade jälgi ajada. Loomulikult on see abiks ka kõikide muude keelte õppimisel ehk nagu kreeklased ise armastavad öelda: „Maailmas pole sõnaraamatut, kus kreeka keelt sees pole.“ 

Tundub huvitav? Tule avasta kreeka keelt maikuu intensiivkursusel:

Kreeka keele algtaseme intensiivkursus minigrupile
Toimumise aeg: 6. – 16. juuni. Tunnid E+T+K+N kell 17:30 – 20:00.
Kursuse maht: 24. ak. t.
Grupi suurus: 4 inimest.
Kursuse hind: 151,20€ (sisaldab käibemaksu).
Registreerun.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga