Valik äppe prantsuse keele õppimiseks

juuni 3, 2014

Võõrkeelte õppimiseks on loodud palju erinevaid veebikeskkondi ja mibiilirakendusi. Prantsuse keele algtaseme kursusel õppides valisin välja mõned äpid, mis aitaks mul tundides õpitut kinnistada, keelt kuulata ja hääldusi harjutada ning sõnavara õppida.  Siin on mõned lemmikud, mida Android-telefoniga kasutasin.

 

Screenshot_2014-06-03-11-34-31Screenshot_apid_1Le Bon Mot French

Äpp on lihtne ja ilus. See on üles ehitatud keeletasemete ja teemade kaupa, mis sisaldavad erinevaid sõnu, fraase ja lauseid, mis on kõik varustatud ka helisalvestistega, et keelt kuulata ja hääldusi õppida. Iga teema lõpus on väike test, et oma teadmisi kontrollida. Osaliselt on see tasuta, rakenduse sees on võimalik lisatasu eest uusi õppetükke ja teemasid avada. Tugikeeleks on inglise keel.

 

 

 

 

 

Screenshot_2014-06-03-11-49-45Screenshot_apid2Busuu

Busuu on keeleõppe sotsiaalvõrgustik (www.busuu.com), millele on tehtud ka äpp. Lisaks prantsuse keelele saab Busuus õppida ka mitmeid teisi keeli. Busuu on uue sõnavara õppimiseks mitmekülgne ja vaheldusrikas. Igas õppetükis on vastava sõnavaraga ka dialoog, seejärel väike kirjutamise osa ja lisaks veel ka kordamise osa. Osa õppetükkidest on tasuta, lisatasu eest saab avada uusi õppetükke.

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2014-06-03-13-25-31Screenshot_apid3Memrise

Memrise on samuti keeleõppe sotsiaalvõrgustik (www.memrise.com), mida saab kasutada ka nutitelefonis. Memrise on kaasahaarav, vaheldusrikas ja lihtne kasutada. Väga hea jällegi põhisõnavara kordamiseks ja õppimiseks. Erinevad sõnad ja fraasid on struktureeritud keeletasemete ja teemade /õppetükkide kaupa. Memrise põhineb erinevatel mälutehnikatel, et õpitu paremini meelde jääks.

 

 

 

 

Screenshot_2014-06-03-13-35-12Screenshot_apid4Learn French Numbers

Väga hea äpp numbrite õppimiseks. Äpis saab mugavalt numbrite kirjapilti ning hääldust õppida ja pärast ka erinevaid harjutusi teha. Äpp on tasuta ja seepärast sisaldab see ka reklaame, kuid need ei ole õnneks väga häirivad.

 

 

 

 

 

 

 

Kui tunned huvi ka prantsuse keele kursuste vastu, siis vaata ka algavaid kursuseid. 

 

 


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga