Łukasz Chwistek - Multilingua Keelekeskus OÜ

Łukasz Chwistek

Loading Kursused

Ma olen Filoloog suure algustähega. Ma vaatan elule läbi filoloogi silmade. Minu töö on minu kirg.

Olen lõpetanud A. S. Puškini nimelise Bresti Riikliku Ülikooli Valgevenes. Kas ma olen kunagi mõtisklenud oma tulevase elukutse valiku üle? Ei, mitte kunagi! Juba 7-aastaselt teadsin, et minu kutsumuseks on õpetada.
Kuivõrd poola keel ja vene keel on minu emakeeled ja need kaks kultuuri on mõlemad võrdselt osa minu identiteedist, siis räägin oma tundides lõppematult, mis see on, mis ühendab, aga samal ajal ka lahutab lääne- ja idaslaavlasi.

Ma olen energiavulkaan. Ja oma energiaga suudan sütitada ka õpilasi. Mul on väga erilised õpilased: venelased, poolakad, eestlased, ukrainlased, valgevenelased, ameeriklased ja hiinlased kõige erinevamates vanustes.

Oma esimese õpetajakogemuse sain juba ülikooliaastatel. Alustasin tööd ühes Valgevene kõige suuremas poola keele koolis. Viisin läbi nii keele, kultuuri kui kirjanduse alaseid ettevalmistuskursuseid ülikooli astumiseks, andsin ka suhtluskeele kursuseid täiskasvanutele. Samal ajal õpetasin tudengitele ka vene keelt võõrkeelena. Alates 2014. aastast asusin tööle Varssavi ülikooli rakenduslingvistika teaduskonda vene ja valgevene keelte õpetajana. Samal ajal õpetasin mitmetes Varssavi erakeelekoolides poola keelt. Viin läbi vene ja poola keele õpet ka Skype’i teel.

Minu peamiseks professionaalseks eesmärgiks on õpilaste keeleoskuse arendamine. Nii palju kui on grupis õpilasi, nii palju erinevaid metoodilisi võtteid ma ka õpetamisel kasutan. Tundides „uputan“ ma oma õpilased täielikult uude sõnavarasse ja grammatikasse – igavlemiseks ei jää hetkegi.

Tööst vabadel hetkedel kirjutan doktoritööd, õpin uusi keeli, loen, vaatan seriaale ja sõidan jalgrattaga.

Loe palun artiklit sellest, kuivõrd populaarne on vene keele õpe. Sõna saavad lisaks Multilingua Keelekeskuse juhile Malle Neile ka mina ja vene keele õpetaja Irina Kolodinskaja.

МК-Эстония: Эстонцы все чаще интересуются русским языком и готовы его учить, на курсах и индивидуально (03.08.2021)