Eesti vanasõna ütleb: „ Mida õpid noores eas, seisab eluaeg sul peas.“
Miks alustada keeleõpingutega noores eas?
Keeleõpingutega tasub alustada noores eas, sest laste jaoks on uue keele omandamine väga lihtne, nende aju on vastuvõtlik uuele informatsioonile, lastel on tahet ja nad on suutelised ilma valehäbita võõras keeles sõnu välja ütlema.
Keeletundides kasutatakse kordamisvõtteid, toeks sellele on keelemängud. Lapsed naudivad mängulist aspekti keele õppimise juures, samas noppides üles uut sõnavara. Nende kõrvad on väga tundlikud, tänu sellele on keerulise kõlaga sõnade järgi lausumine nende jaoks lihtne, mitte nii nagu täiskasvanutele.
Keeleõpe lisab lastesse ka enesekindlust, annab juurde esinemisjulgust, kõik see aitab oluliselt lapse arengule kaasa.
Õppides võõrkeeli, suureneb kriitilise mõtlemise oskus ja loovus. Need lapsed, kes õpivad võõrkeeli varases eas, oskavad end paremini hilisemas elus nii verbaalselt väljendada, kui ka lahendada matemaatika ülesandeid.
Kui vanem võtab vastu otsuse, et annab oma lapsele võimaluse õppida võõrkeelt juba noores eas, siis ta paneb sellega aluse oma lapse rahvusvahelisele karjäärile. Me kõik teame, et maailm globaliseerub. Ettevõtted ja avalik sektor vajavad tulevikus ühe enam mitmeid võõrkeeli rääkivaid inimesi. Loomulikult teadvustab võõrkeele õppimine lapsele ka kultuurierinevusi.
Loe Multilingua Keelekeskuse projektijuhi Keeleõpe lastele Hannela Tamagno kirjutatud artiklist Õpetajate Lehes, kuidas võõrkeeli omandada kooliklassist väljaspool ja mida need kohustuslikele koolitundidele lisaks pakuvad. Kui pead oluliseks, et su laps saaks hea baasi võõrkeeltes juba varases eas, siis võta meiega palun ühendust!