Multilingua õpetajad jagasid vene keele õpetamise kogemusi Euroopa kolleegidele
Augusti alguses korraldasime Tallinnas kuuepäevast rahvusvahelist vene keele õpetajate täienduskoolitust Оживи свою методику преподавания русского языка как иностранного (РКИ) / Spice Up Your Teaching Methodology of Russian as a Foreign Language (RFL).
Osalejate hulgas olid vene keele õpetajad Tsehhist, Ungarist ja Poolast, kes õpetavad vene keelt A ja/või B keelena põhikoolis ning gümnaasiumis, samuti ülikoolis valik- ja kohustusliku ainena.
Kursus jagunes mitmeks osaks. Võõrkeele õpetamise nippe omandati klassiruumis, neid nii klassikalise külje pealt, kui ka läbi laulude, lauamängude ja vandesõnade. Samuti täiendasid osalejad oma vene keele ja kultuurialaseid teadmisi muuseumides ja linnaruumis.
Üheskoos tehti läbi Tallinna Vene Muuseum / Таллиннский Русский Музей / Tallinn Russian Museumis kogemuspedagoogika ja aktiivõppemeetoditel põhinev haridusprogramm ЧАЙ НЕ ПИТЬ — НА СВЕТЕ НЕ ЖИТЬ, külastati Vene Kultuurikeskust, otsiti horoskoobimärke meie UNESCO pärandiga vanalinnas ja avastati venekeelseid infotahvleid ning läbi nende õpiti vene keelt Actionbound rakenduses loodud keeleõppemänguga Vanalinna väravad.
Koolitusel osalenud Varssavi Tehnikaülikooli õppejõud Barbara Zawadzka ja Andrej Dunaj tõdesid, et teistest riikidest pärit kolleegidega on suurepärane kogemusi vahetada, kuulda nende ja kohalike erinevaid vene keele aktsente, lasta end teiste keeleõppenippidest inspireerida.
Ungari vene keele õpetaja Tünde Herczeg märkis, et Tallinn on ilus linn, kus on meeldiv aega veeta ja et vene keelt kuuleb kõikjal ning seda saab siinses keelekeskkonnas ka praktiseerida (nii kohvikus, rannas, muuseumis, kinos ja teatris).
Infot kursuse kohta saad lugeda lähemalt siin.