Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis, keeleõpe Londonis

Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor räägib oma suurepärasest keeleõppe kogemusest Londonis

Septembris käis Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis ennast inglise keele alal täiendamas Multilingua Keelekeskuse partnerkoolis London School of English. Kursus kokku kestis kaks nädalat. Artiklis räägib Pille lähemalt oma õpingutest, kellega koos ja mida õppis ning kuivõrd rahule ta oma kursusega jäi.

Esimesel nädalal oli 6 tundi päevas individuaalõpet

„Kursus möödus väga produktiivselt ja kasulikult. Esimesel nädalal osalesin 100% individuaalõppes – 6h inglise keelt päevas. Teisel nädalal olin esimeses päeva pooles 3h grupitunnis (3 inimest grupis) ja teises pooles taaskord individuaaltunnid.

Kooli asukoht on minu arvates suurepärane, hästi ligipääsetav ning mõnusas vaikses keskkonnas. Üldine atmosfäär on samuti väga meeldiv, kõik on puhas ja korras. Personal on väga vastutulelik, sõbralik ja abivalmis. Kellega mul kontakt oli, olid väga asjalikud.

Teiste õpilastega oli mul esimesel nädalal kokkupuudet vähe. Lõunalauas suhtlesin mõnega, kes alustas kursust minuga samal ajal, aga nende keeletase oli minu omast tunduvalt madalam. Kuna me aga ühte gruppi ei kuulunud, siis mingeid tugevamaid sidemeid ei tekkinud.

Ülejäänud õpilased aga olid juba pikemat aega koolis õppinud ja hoidsid ühte, samas olid kõik mõistagi viisakad ja kenad inimesed. Rahvuslikus mõttes oli väga mitmekesine seltskond. Teisel nädalal olid minu grupis peale minu üks Vene naisterahvas ja Itaalia meesterahvas. Väga hea keeleoskusega ja meeldivad inimesed.

Jalutuskäigud kesklinnas, tutvumine Briti õigusasutustega ja vestlused poliitika teemadel

Keeletunnid olid intensiivsed, vastasid minu vajadustele ja ootustele, õpetajad olid väga avatud minu soovidele ning arvestasid jooksvalt nendega. Tundides oli nii grammatikat, kui väga palju vestlust erinevatel teemadel, aga ka lugemis- ja kuulamisülesandeid ning kodutöid (nagu esitlusi, läbirääkimisi jms).

Ööbisin hotellis, mis oli umbes 30 min jalutuskäigu kaugusel või 15 min bussisõidu kaugusel koolist. Võtsin kooli pakutava lõunapaketi ja söök oli suurepärane.

Nn social programmis ei osalenud, ja seda seetõttu, et tegime esimesel nädalal õpetajaga ühe välitunni, kus jalutasime kesklinnas ja rääkisime poliitikast ning see kattis ekskursiooni trajektoori. Teisel nädalal käisime teise õpetajaga samuti välitunnis, kus tutvusime õigusasutustega ning kõnelesime Briti õigussüsteemist – õpetaja nimetas selle legal walk´iks.

Kui on võimalik koostööd kooliga jätkata, siis see oleks suurepärane!“

 

Multilingua Keelekeskus pakub erinevaid keeleõppe võimalusi välismaal nii lastele kui täiskasvanutele, nii era-, töö- kui hobireisideks. Vaata palun lähemalt siin või võta meiega ühendust, kirjutades: .