Hea õpirändekogemuse tagavad praktiline õpe ja mitmekesine (kultuuri)programm
Alla Zarubina, kes õpetab Multilingua Keelekeskuses täiskasvanutele võõrkeeltena eesti, vene ja inglise keelt jagab oma õpirände kogemusi.
Ka sel aastal käisin tänu Erasmus+ ennast täiendamas. Õpetan Multilingua Keelekeskuses täiskasvanutele võõrkeeltena eesti, vene ja inglise keelt. Pikalt mõtlesin, vaatasin ja kaalusin, aga otsustasin ICT and Creativity kursuse kasuks. Veebiõpe on meil populaarne, alati on kasulik vaadata, mida uut see ala pakub. Nii et läksingi Barcelonasse SpainBcn kooli.
Lisaks õpingutele oli mul veel üks salamissioon: pidin käima hispaania keele koolis Olé, kus välismaalased saavad keelekeskkonnas hispaania keelt õppida. Kuidas kool välja näeb? Kuidas seal asjad käivad? Kuidas on organiseeritud õpe? Milliseks mu isiklik mulje jääb? Pidin vastama kõigile nendele küsimustele. Kõige suuremaks ja tähtsamaks aga jäi Kas tasub teha nendega koostööd?
Minule kool meeldis, väga hea asukoht, toredad õpetajad jt töötajad, kaasaegsed ruumid, keelekeskkond on tagatud. Mida veel soovida?
Praktiline kursus paljudele ja paljust
Minu ICT and Creativity kursus oli viiepäevane, grupp koosnes kaheksast inimesest, kõik erinevate ülikoolide ja õppeainete õppejõud – kunst, keemia, inglise keel, informaatika jne. See, et meie seltskond oli nii kirju, andis kohe märku, et käsitletavad teemad ei pruugi kõigile meeldida/sobida. Nii läkski. Üsna palju aega tegelesime presentatsioonide vormistamisega ja sellega seonduvate ressurssidega. Kuna mina isiklikult presentatsioone ei tee, siis see plokk oli mu jaoks täiesti tühine.
Mõned teised ressursid ei pakkunud mulle huvi, sest olin nendega juba tuttav. Seda oli tegelikult ka oodata – alles eelmisel aastal läbisin sarnase sisuga kursuse. Aga pean ütlema, et õppejõud alati küsis, mida me teha tahaks. Ning kui ma palusin mänge ja midagi, mis lubaks digitaliseerida olemasolevaid dokumente, sain kohe soovitusi. Kui keegi teine palus midagi projektijuhtimise lihtsustamiseks, vaatasime neid ressursse, mis tõesti kergendavad meeskonnatööd.
Hea õpirändekogemuse tagavad praktiline õpe ja mitmekesine (kultuuri)programm.
Mida ma siis uut juurde õppisin? Arvan, et vajadusel võtan Trello kasutusele – juhul kui peab ehitama kellegagi ühiseid plaane, sobib see väga hästi. Väga meeldis (ning jäi suurimaks avastuseks) Educaplay – mängude ning viktoriinide loomiseks suurepärane! Kuna ma õpetan mõnikord ka inglise keelt (harva, aga juhtub sedagi) siis panin omale kõrva taha ka Google arts&culture mänge – suurepärane, hariv ja põnev. Kahju, et teistes keeltes seda pole.
Mis mulle veel õppejõu juures meeldis, oli tundide praktilisus – me ei vaadanud, kuidas Russell kuidagi kusagil toimetab, vaid õppisime ise kasutama kõike, mida ta meile tutvustas. Samuti oli ta väga abivalmis, suhtlemisaldis ja sõbralik, tuli alati kõigile appi ning lõi klassiruumis väga toreda atmosfääri.
Lisaks teemaalasele koolitusele korraldas kool meile üsna rikkaliku ekskursioonide programmi. Kavas olid Montjuic mägi, vanalinna ekskursioon ja Montserrat klooster – absoluutselt erinevad kohad, täiesti erinevatele maitsetele.
Veel kord õpirändele? Jah, kindlasti ja kahtlemata!
Kas ma siis jäin kursusega rahule? Jah, aga mitte täielikult. Suurem osa programmist polnud minu jaoks. Kas ma jäin kooliga rahule? Jah, täiesti. Tore õppejõud, õigeaegne info jagamine, mitmekesine kultuuriline aspekt – see kõik istus mulle hästi. Kas ma soovitaks ICT kursuse teistele? Jah, aga mitte Multilingua õpetajatele – Multilingua õpetajad on niigi ICTs head. Kas ma läheksin veel Erasmus+ kaudu õpirändele ? Jah, kindlasti ja kahtlemata!