Oktoobris 2023 käis Kai Meritam kahenädalasel itaalia keeleõppe- ja kultuurireisil, mis mõeldud 50+ vanustele. Reis viis Kai Itaalia pealinnas Roomas asuvasse Multilingua partnerkooli Scuola Leonardo da Vinci, kus ta osales programmis “La Dolce Vita”. 

Mida keeleõppe- ja kultuurireis kaks-ühes endast kujutas, loe Kai vahetust tagasisidest!

Kahest nädalast Roomas saan rääkida ainult ülivõrdes. Kõik oli väga hästi organiseeritud ja aega jäi isegi väheks.

Kai Meritam

“Koolis oli samaaegselt vähemalt 8 gruppi erineva keeletasemega A1st kuni C1ni. Testi järgi sain mina A2 gruppi. Õppegrupid olid jagatud vastavalt testi tulemustele keeletasemete järgi. Meie hommikuses klassis olid õpilased vanuses 25-65 aastat ja pärit erinevatest riikidest (Poolast, Austriast, Šveitsist, Kanadast, Saksamaalt, Koreast, Jaapanist).

Kooliväline aeg oli väga huvitavalt sisustatud

Hommikuti toimusid keeletunnid kell 8.30-11.30. Peale seda oli umbes kaks tundi vaba aega ja siis algas “La Dolce Vita” programm: pärastlõunal vaatamisväärsused koos giidiga (itaalia keeles) ja kella 18 ajal oli uus kokkusaamine Fellini filmidega tutvumiseks või ühisteks õhtusöökideks.

Päevaprogrammidega itaalia keeles saad tutvuda SIIN ja inglise keeles SIIN.

Nädalavahetusel oli väljasõit Albano järve äärde paavsti suveresidentsi Castel Gandolfosse. “La Dolce Vita” programmis oli meid kokku 12, kõik erinevatest riikidest ja enamasti vanuses üle viiekümne. Oli ka paar veidi nooremat, kes olid ise avaldanud soovi osaleda, sest kooliväline aeg oli väga huvitavalt sisustatud.

Mina osalesin peaaegu kõigis tegevustes, lõpus jätsin ainult paar vaatamisväärsust vahele, sest tahtsin plaaniväliselt mõnda kohta kindlasti külastada. Kõik kokkusaamised olid punktuaalsed ja giidid suurepärased, rääkisid selgelt ja rahulikult, et kõik erineva keeletasemega “La Dolce Vita” grupis saaksid itaalia keelest aru.

Kool keset Roomat, kodumajutus kooli kõrval, õpetajad tasemel, tunnid huvitavad

Leonardo da Vinci kool asub keset Roomat, Piazza Navona lähedal, paljudesse kohtadesse jalutasime 10-15 min ja kui olime väga väsinud, siis läksime ühistranspordiga, mis toimis suurepäraselt.

Õpetajad olid väga tasemel, tunnid olid huvitavad ja emotsionaalsed, vesteldi väga erinevatel teemadel. Igapäevaselt anti ka kodutöid ja kontrolliti, et kõik oleks tehtud. Mulle meeldis, et õpetaja suutis meid omavahel vestleme panna, tunnid olid meeleolukad, aga kodus pidi ikka ka kordama ja harjutusi tegema.

Minul vedas, sest sain kodumajutuse peaaegu kooli kõrval (2 min jalgsi kooli). Mul oli oma tuba ja eraldi vannituba, seega parem, kui olin eeldanud. Osad meie grupist olid ise kooli lähedale majutuse broneerinud, sest kooli pakutud korterid olid natuke kaugemal, umbes 25-minutilise bussisõidu kaugusel.

Suur tänu Hannelale (Tamagno), Multilingua Keeleõpe välismaal projektijuhile, kes leidis selle kooli minu jaoks, paremat ei oskaks tahtagi.”

Multilingua Itaalia partnerkoolil Scuola Leonardo da Vincil on lisaks Roomale veel harukoolid Firenzes, Milaanos, Toriinos, Viareggios (avatud vaid suvel).

Ülditaalia keele kursustega saab nimetatud koolides algust teha igal esmaspäeval. Lähemalt saab nende kohta lugeda SIIT
Kolm korda aastas korraldavad nad eelkirjeldatud La Dolce Vita keeleõppe- ja kultuurireise 50+ vanuses osalejatele. Rohkem infot nende kohta saad SIIT.