Keeleõppereis keelekeskkonda – AINUKE VÕIMALUS VÕÕRKEEL TÕELISELT OMANDADA

01. september 2018

Keeleõppereisijaid vastu võtvad keeltekoolid välismaal pakuvad õppe- ja motivatsioonireise nii täiskasvanud eraisikutele kui ka korporatiivklientidele. Multilingua keelekeskusel on partnerkoole Venemaal, Ukrainas, Maltal, Itaalias, Inglis-, Iiri- ja Šotimaal.

Firmadele sobib spetsiaalne keeleõppe- ja motivatsioonireisipakett. Igale korporatiivkliendile paneme selle kokku rätsepatööna. Pakett sisaldab tavaliselt keelekursusi kinnises grupis (st ainult õppijad oma ettevõttest), majutust, lennujaamatransfeere, ekskursioone. Soovi korral saab lisada ka toitlustuse kohalikes restoranides. Paketi kokkupanemisel lähtume iga ettevõtte vajadustest ja eelarvest.

Oma töötajate säärasele reisile saatmine arendab neid, sest võõrkeeleoskus paraneb ja tööle tagasi pöördudes saavad nad omandatud teadmisi koheselt rakendada.

Õppevälisel ajal korraldatakse õppijatele ekskursioone, et tutvuda kohalike vaatamisväärsustega. Ekskursiooni ajal on aga suurepärane võimalus praktiseerida kursusel omandatut.

Eraisikute pakett koosneb tavaliselt keelekursusest, majutusest ja toitlustamisest. Keeleõppeturiste majutatakse kas kooli lähedal asuvas hotellis, kooli residentsis, külaliskorteris või perede juures. Just viimast ööbimisvormi soovitame eelistada, et päeval õpitut saaks kinnistada pererahvaga hommiku- ja õhtusöögilauas vesteldes. Nõndaviisi saab keeleõppija omandada nii-öelda elavat keelt, mitte õpiku oma, vaid keelt, mida inimesed päriselt räägivad. Saab tutvuda uute slängisõnade ja idioomidega, mida kohalikud nalja visates kasutavad ja millised neid tegelikult ka naerma ajavad. Kõike seda võõrkeeleõpik ei õpeta. Veetes kohalikega aega klassiruumist väljaspool kuuleme, kuidas nad sõnu hääldavad, milline on nende intonatsioon, kuidas nad emotsioone kehakeelega edasi annavad ja milliste väljenditega need kokku käivad. Need ongi peamised keelekeskonnas õppimise eelised koduriigi keeltekooli või kohustusliku koolitunni ees.

Keelekursused toimuvad kas grupi- või eraõppena. Kokku on pandud ka pakette, mis neid kahte õppevormi omavahel kombineerivad. Grupiõppel on eeliseid – saab paremini rolli- ja lauamängude kaudu ja dialooge moodustades keelt tõhusamalt omandada. Ühes grupis on sama keeletasemega õppijad. Keeltekooli jõudmise esimesel päeval peavad kõik osalejad sooritama testi, mille järgi nad paigutatakse gruppidesse. Eraõppes jällegi on võimalik keskenduda õppija spetsiifilistele vajadustele, näiteks erialakeele omandamisele, mille raames töötatakse läbi vastava valdkonna kirjalikud ja audiodokumendid.

Oleme veendunud, et keeleõpe keelekeskkonnas on kõige efektiivsem lühiajaline võõrkeeleoskuse täiendamise viis.

Soovime edu keeleoskuse lihvimisel ja keelekeskkonnas uute kultuuriaspektide avastamisel.

Keeleõppereisi broneerimiseks võtke ühendust Multilingua Keelekeskusega: www.multilingua.ee/keelekeskus/keeleope-valismaal/