Diana Tõkke ja Catre Kasak Itaalias Genovas Multilingua Keelekeskuse partnerkoolis

Keeleõppereisist Itaaliasse: ülipositiivne kogemus, just enda mugavustsoonist välja tulemine

Diana Tõkke ja Catre Kasak õppisid 2022. a juuni teises pooles kaks nädalat Itaalias Genovas Multilingua Keelekeskuse partnerkoolis A Door to Italy itaalia keelt.

Mõlemad õppisid grupiõppes 20 tundi nädalas ja elasid kodumajutuses Casa Donella. Loe lähemalt, kuidas keeleõppijad oma õpingutega rahule jäid:

Itaalia keele õpingud Multilingua partnerkoolis Genovas Itaalias

Vaade kodumajutuse terassilt

Catre Kasak: kõik oli super!

Mina jäin kooli ja õppetööga väga rahule, olin B1 taseme grupis ja pidin pingutama (täitsa väsitav oli) 🙂, aga seda ma sinna ju tegema läksingi.

Tegemist oli niisiis grupiõppega 20 tundi nädalas. Grupp koosnes enamuses noortest inimestest, minu grupis olid tüdrukud USA-st, Palestiinast, poisid Saksamaalt ja Belgiast ja üks noormees veel üle veebi.

Õpetajateks olid Francesca ja Marta, ainult kiidusõnad nende aadressil. Kool asub heas kohas, personal oli väga abivalmis ja sõbralik.

Keeletundide ülesehitus oli tasemel, õppisin juurde ka uut grammatikat ning lisaks kordasin grammatika osas kõike, mida juba teadsin. Tekstid ka meeldisid, väga palju rääkimist (mida oligi tarvis). Materjalid olid paljundatud, lisaks saime grammatika kohta ka raamatu.

Koolis süüa ei saa (näkside automaat on olemas), lõunaks on tunnid lõppenud ja lõuna saab teha väljas kusagil trattorias. Minu jaoks oli ülipositiivne kogemus, ka just enda mugavustsoonist välja tulemine ja selle kõigega kenasti hakkama saamine.

Hommikusöök kodumajutuses

Hommikusöök kodumajutuses

Casa Donella on imearmas, asub väga ilusas linnaosas mäe otsas, super vaade kogu linnale ja on ka seejuures kesklinna lähedal. Linnamüra on ikka, kui elad kesklinnas. 😉 Vanaproua Donella kohta on mul ainult kiidusõnu!

Linn on samuti väga ilus ning mugav on ka rongiga väljasõite teha imeilusale Liguuria rannikule ning Cinque Terre küladesse. Kõik oli fantastiline, välja arvatud, et meie jaoks veidi liiga palav… mõni päev temperatuur tõusis lausa 36 kraadini!!!

Diana Tõkke: kooli ja õpetajatega jäin väga rahule

Õppetöö ülesehitus meeldis väga. Ja just ka see, et ei kasutatud mingit muud keelt peale itaalia keele. Kõik seletati lahti itaalia keeles ja kui ikka hästi aru ei saanud, siis joonistati tahvlile.

Mina olin A2 grupis, mis oli küll minu jaoks suhteliselt kerge, aga siit ongi võimalus edasi minna ja kes teab, võib-olla järgmisel aastal jälle …

Diana ja tema õpetaja kursuse lõpus

Diana ja tema õpetaja kursuse lõpus

Meil oli seal britte, ameeriklasi, slovakitar, prantslanna ja minuga koos olid ka mitu ukrainlast, kes olid kahjuks sõja pärast seal. 🙁

Multilingua Keelekeskusel on lisaks  Genovale Itaalias veel partnerkoole

Multilingua Keelekeskusel on lisaks  Genovale Itaalias partnerkoole veel Roomas, Salernos, Sitsiilias ja Toskaanas Orbetellos. Loe selle kohta lähemalt siin.

Lisaks itaalia keelele saab välismaal keelekeskkonnas õppida ka inglise, vene, hispaania, prantsuse, portugali ja saksa keelt. Loe selle kohta lähemalt siin.