Rein Urmet õppis tänavu augustis kahenädalasel itaalia keele intensiivkursusel Genovas, Multilingua partnerkoolis A Door to Italy. Rein räägib oma meeldivast kogemusest.

“Käisin augustis 2023 Itaalias Genovas keeleõppereisil, et arendada oma itaalia keele oskust ja saada juurde motivatsiooni edaspidisteks õpinguteks. Osalesin seal B1-taseme grupiõppes kahenädalasel keelekursusel Multilingua partnerkoolis A Door to Italy.

A Door to Italy kõrge kvaliteediga õppeasutus

Kokku kahe nädala peale sain 40 tundi (1 tund=50 min) itaalia keele grupiõpet, mis toimusid koolis igal hommikul esmaspäevast reedeni. Eelmainitud keeltekool on väga kõrge kvaliteediga õppeasutus, õpetajad ja töötajad on professionaalsed ja toredad.

Genova kui linn on veidi igav noorele, üksi reisivale inimesele nagu mina, aga võtsin seal veedetud ajast maksimumi, kuna sain puhata ja täielikult pühenduda itaalia keele õppele.

Nädalavahetusel käisin rongiga Genovast Veneetsias ja soovitan kõigile sinna ka minna. Seal on imeilus. Rongisõit on Itaalias taskukohane ja kiire. Kasutasin seda ringi liikumiseks palju – lendasin nimelt kohalejõudmiseks Tallinnast Ryanairiga Bergamosse ja sealt Genovasse ja tagasi kasutasin samuti ronge. Genovas on küll väike lennujaam, aga Eestist sinna lendamine ei ole lihtne.

Elamine Itaalia peres andis palju juurde

Majutuse valisin kohalikus peres, vanaproua Giuseppina juures. Tema kodus elamine andis mu keeleõppereisile kindlasti palju juurde, perenaisega oli lõbus ja huvitav vestelda. Tegime seda loomulikult itaalia keeles.

Ta õpetas mulle ka, kuidas süüa teha. Giuseppina kodu asub 15-20-minutilise jalutuskäigu kaugusel koolist ja see igahommikune jalutuskäik oli väga mõnus kogemus, nägin oma silmadega, kuidas Itaalia suurlinn Genova üles ärkab. Tundsin end kui kohalik.

Juba paar nädalat keeleõpinguid keelekeskkonnas tõstavad keeleoskustaset

Tänu Multlingua vahendamisele oli mu keeleõppereisiks kõik ette ära korraldatud ja see oli väga mugav. Soovitan reisida Itaaliasse kõigil, kes oma keeleoskust kõrgemale tasemele tahavad viia. Juba paar nädalat keelekeskkonnas annab märkimisväärseid tulemusi.”

*Nädalane intensiivne itaalia keele grupikursus maksab 230 eurot ja nädalane majutus kohalikus peres alates 210 eurost. Loe itaalia keele õppimise võimalusest Itaalias lähemalt siin.