norra keele online kursus

UUS! Õpi norra suhtluskeelt online kursusena kas koos õpetajaga või iseseisvalt

Norra keele õpetaja Piret Purdelo-Tomingas ütleb kokkuvõtlikult, et kursus sobib iseseisvale õppijale kas algteadmiste saavutamiseks või ka nende kinnistamiseks ja säilitamiseks. “Online õpe pakub võimalust õppida segamata oma tempos ja pakub oma erinevate võimalustega palju vaheldust. Soovi korral on võimalik õpetajaga koos õpitut kontrollida, saada suuniseid ja näpunäiteid. See on hea alternatiiv neile, kes mingil põhjusel ei saa või ei taha grupitunnis osaleda,” ütleb Piret.

“Soovitan online keeleõpet neile, kel klassikursusel käimine on elukoha või töögraafiku tõttu raskendatud. Online kursusel saab õppida just enda jaoks sobiva tempoga, aga samas nõuab see ka tugevat enesedistsipliini. Seetõttu oleks hea teha aeg-ajalt teha ka mõni tund kontaktõpetajaga, mis aitab keeleõppe tempot ja motivatsiooni hoida. Kontakttunni ajal saab ka keelt praktiseerida ja vahepeal tekkinud küsimustele selgitusi saada,” soovitab norra keele õpetaja Krista Suppi.

Kellele see kursus on mõeldud?

Norra

See kursus on mõeldud peamiselt eesti, läti või leedu keele taustaga õppijatele, sest kursuse sõnastiku funktsioon ja grammatika selgitused on nendes keeltes. Samas saavad seda kasutada ka teised. Kursus sobib kõige paremini norra keele baasteadmistega (A1) õppijale, kuid kuna kõik sõnad on koos selgitustega, saavad seda kasutada ka algajad.

Sisu

Me tutvume viie peategelasega Eestist, Lätist ja Leedust, kohtudes nendega Norras igapäevastes töistes ja sotsiaalsetes situatsioonides 64 õppetunni ja 5 teema raames:

  1. isiklik ja sotsiaalne elu;
  2. igapäevaelu, vaba aeg ja reisimine;
  3. töö, haridus ja majandus;
  4. keha ja tervis;
  5. ühiskond ja avalikud teenused.

Kõikide tekstidega käivad kaasas audiofailid, mõnega ka humoorikad animatsioonid. Tekstides saab vajutada praktiliselt iga sõna peale, et näha selle tõlget eesti, läti ja leedu keelde. Ülesandeid on mitmesuguseid: viktoriinid, lünkade täitmine, ristsõnad jne. Tulemus on näha kohe peale ülesande lõpetamist.

Maht

NorraKokku sisaldab kursus 64 õppetundi 5 teemal rohkem kui 200 harjutusega ja 2000 sõnaga. Keskmine kasutaja läbib kursuse umbes 70 tunniga. Ligipääs kursusele on avatud 70 päeva. Kogu kursuse läbimisel saab kasutaja elektroonilise sertifikaadi.

Võimalik valida õpetajata (120 eurot) või koos õpetajaga variant (240 eurot; sisaldab 2 pooletunnist online sessiooni õpetajaga, 5 kirjalikku  ülesannet, mis parandatakse ja kommenteeritakse õpetaja poolt).

Registreeruda saad SIIN.