Karuaabits

Pressiteade. Multilinguas kirjutavad etteütlust ka A1 taseme eesti keele õppijad!

Emakeelepäeva ühest oodatumast sündmusest, tuhandeid kaasavast Vikerraadio e-etteütlusest on saamas traditsioon ka Eesti ühe vanima ja tunnustatuma keeltekooli Multilingua jaoks.

“Oleme teisipäeva hommikuseks pidupäevaks kokku kutsunud oma õpetajad, töötajad ja loomulikult õppijad, nende seas ka mitmed eesti keele kui võõrkeele omandajad, et üheskoos e-etteütlust kirjutada,” ütleb Multilingua keeltekooli ja kompetentsikeskuse õppejuht Janika Toompere. “Aga meil tekkis üks mure”, jätkab Toompere, “ nimelt on Vikerraadio etteütlus liiga keerukas algtaseme keeleõppijatele, keda meil on palju. Panimegi oma tippasjatundja, Ly Leeduga pead kokku ja lõime etteütluse algtaseme, nö Karu-aabitsa versiooni, et ka meie ukrainlased ja muude rahvuste esindajad saaksid kirjutamise rõõmust osa!”

Multilingua keeltekoolis õpib hetkel A1 tasemel eesti keelt 51 keelegruppi, kus õppijateks kokku ca 1000 ukrainlasest ajutise kaitse saajat. Silmas pidades nende keeleoskuse taset, on eesti keele üks tunnustatumaid metoodikuid Ly Leedu ette valmistanud just A1 tasemele sobiva etteütluse, millega meie ukrainlastest õppijad oma kätt harjutada saavad.

Multilingua kompetentsikeskuse õppejuht Janika Toompere lisab, et keeleoskus on üks esimesi ja olulisemaid pädevusi, et aina keerukamaks muutuvas maailmas hästi toime tulla.

Et sulg libiseks sujuvalt, on teisipäeva hommikul kõiki etteütluse kirjutajaid ootamas värske kringel ja kuum kohv. Õppegrupis parima etteütluse tulemuse saanud õppija saab auhinnaks Multilingua keeltekooli ja kompetentsikeskuse kinkekaardi väärtuses 200 €.

Kohtume teisipäeval, 14. märtsil 2023 kl 10 Multilingua keeltekoolis ja kompetentsikeskuses, Roosikrantsi 11, Tallinn. Palun anda eelnevalt teada enda tulekust allpool oleval kontaktil. Aitäh!

Lähem info:
Janika Toompere,
Multilingua keeltekooli ja kompetentsikeskuse õppejuht
Meil:
Mob: 54510910
https://multilingua.ee/keeltekool/
https://multilingua.ee/kompetentsikeskus/