,,Suhtlen endiselt Taist ja Austriast pärit õpilastega” Nõmme Põhikooli 8. klassi keelereis Cambridge’i
Aprillis 2025 osalesid Tallinna Nõmme Põhikooli kaheksandikud nädalasel inglise keele- ja kultuurireisil Multilingua Inglismaal asuvasse partnerkoolis Studio Cambridge. Keelepraktika, iseseisvuse arendamine ja põnevad ühistegevused muutsid selle nädala meeldejäävaks. Kahe klassi peale osales kokku 26 õpilast ja nendega reisisid kaasa kaks õpetajat. Oma kogemust jagavad klassijuhata ja käsitöö ja kodunduse õpetaja Mairi Tepner ning õpilane Marianne Kokk.

Foto: erakogu
Marianne toob esile multikultuurse atmosfääri ning põneva asukoha
Keele- ja kultuurireis oli väga äge, sest sain tutvuda uute inimestega eri riikidest ning arendada oma inglise keele oskust päris keelekeskkonnas. Kõige rohkem meeldis mulle ekskursioon Londonisse, kuna meil õnnestus näha Buckinghami palee vahtkonna vahetust. Lisaks oli linn väga põnev ja vahva oli näha oma silmaga kuulsaid vaatamisväärsusi, mida olin varem vaid fotodel näinud. Kohalikus peres elamine oli tore, sest nad olid väga sõbralikud ja huvitav oli näha, kuidas nende igapäevaelu välja näeb.
Studio Cambridge kooli inglise keele tunnid olid lõbusamad ja praktilisemad kui meie koolitunnid Eestis – rääkisime rohkem ja tegime palju rühmatöid. Õppimine oli pigem suhtlemise ja tegevuste kaudu, kuid täitsime ka töölehti. Lisaks oli koolis mitmeid õhtuseid programme, millest oli minu lemmik fotojaht ehk Easterhunt. Selle käigus saime paraja tiiru teha peale Cambridge’i linnale ning näha ära põhilised huvipakkuvad kohad. Mulle meeldis, et meile oli antud ka päris palju vaba aega ja meil oli võimalus käia omapäi sõpradega ringi Cambridge’i linnas ja avastada sealset meeleolu ja arhitektuuri ilu.
Soovitaksin kindlasti teistel noortel ka sellisele reisile minna, sest see annab uusi kogemusi, julgust rääkida inglise keeles ja sõpru kogu maailmast. Näiteks Eestis tagasi olles suhtlen ma endiselt Taist ja Austriast pärit õpilastega, kellega mul õnnestus Cambridge’i koolis tuttavaks saada.

Foto: erakogu
Õpetaja Mairi kiidab korraldust ning sisukat programmi
Reis sujus väga hästi ja kõik olulised asjad olid hästi korraldatud. Studio Cambridge koolis oldi väga toetavad ning kõik tegevused olid hästi organiseeritud. Söögid olid maitsvad ja majutustega jäädi rahule. Ühisüritusi ja ekskursioone oli piisavalt ning need olid põnevad. Eriti meeldis lastele aardejaht mööda linna, kus tuli kohaliku keele kasutamise kaudu ülesandeid lahendada ja punkte läbida. Ka Fitzwilliami muuseumi külastus oli huvitav — mõni õpilane veetis kogu aja ainult ühes saalis, sest seal oli nii palju avastada. Cambridge linnana jättis väga meeldiva ja turvalise mulje ning lapsed said iseseisva liikumisega hästi hakkama. Soomes piiri ületades pidime näitama ka lastevanemate poolt täidetud volitusi, nii et need tasub endaga alati kaasa võtta.
Kokkuvõtteks sujus reis väga hästi, lapsed ja klassijuhatajad saatjatena jäid rahule ning saime kaasa palju ilusaid mälestusi. Seni pole ka õpilaste tagasisides olnud midagi negatiivset kuulda. Ainsaks väikseks segaduseks kujunes pühapäevane hommik, kui meile oli öeldud, et peame olema kooli juures kell 7.45, kuid nii vara bussid veel ei sõitnud. Võtsin ühendust SOS-numbriga ja leidsime kiire lahenduse — kohtusime hoopis kell 8.45.
Suur tänu veel kord suurepärase koostöö eest!
Aitäh jagamast!