Itaalia keele õppija Salernos

Suvine keeleõppe kogemus Itaaliast: õpid lisaks keelele ka palju muud väärtuslikku

Multilingua Keelekeskus pakub võimalust omandada või täiendada itaalia keelt Itaalias – autentses  keelekeskkonnas. Näiteks on meil partnerkool Lõuna-Itaalias Salernos.

Juulis 2021 käiski õppija Alice Süvalep kaks nädalat itaalia keele grupiõppe intensiivkursusel õppimas Salernos Multilingua partnerkoolis Accademia Italiana’s. Alice elas teiste õppijatega jagatavas kooli esinduskorteris, kus oli eraldi magamistuba, millel oli ka privaatne vannituba. Edasi räägib Alise oma kogemusest ise.

Itaalia keele õpingud Salernos Õppimine oli põhiliselt itaalia keeles

Kool oli väga meeldiv. Personal oli väga sõbralik ja abivalmis kõikidele küsimustele vastama. Koolipoolse majutusega saime ka kõik ilusti kokku lepitud. Tegin esimese päeva hommikul testi ja ei läinudki kõige algajamatesse, liitusin nendega, kes olid juba paar nädalat õppinud. Õppisin A1 tasemel. Erinevad grupid olid erinevatel kaugustel ja erinevatel tasemetel.

Õpetaja oli väga tore. Mulle meeldis, et see õppimine oligi põhiliselt itaalia keeles, et õpetaja isegi selgitas asju itaalia keeles. Väheseid asju ütles inglise keeles, see pani ainult rohkem pingutama, et kõigest aru saada.

Itaalia keele õpingud Salernos

Tunnid olid väga interaktiivsed. Oli palju rääkimist, et harjutada ennast väljendama. Tegime ka kuulamisharjutusi ja harjutusi õpikust ning lehtedelt, mida õpetaja andis.

Ka kaasõpilased olid väga lahedad. Kõige rohkem meeldis mulle selle kursuse juures see, et sa ainult ei õppinud itaalia keelt ja itaalia kultuuri tundma, vaid ka kõikide teiste riikide kultuure.

Tutvusin väga paljude inimestega Šveitsist, Saksamaalt, Austriast, USA-st, Kolumbiast. Sain ka ise Eestit tutvustada. Tore, et seal oli nii paljud erinevate riikide “esindajaid”. Mulle tundus, et selles koolis ei olnud varem ühtegi eestlast käinud, kuna kooli direktor oli väga meeldivalt üllatunud, et Eestist oli keegi tulnud.

Oli ka õppeväliseid üritusi, nagu Itaali köögi kokkamistund

Ka õppekavavälised üritused olid väga vahvad. Ma vist osalesin ainult ühel. Kursuse hinna sees olid ainult loengud ja seminarid. Aga oli ka väljasõite, mille eest pidi maksma, ja need meeldisid mulle väga.

Osalesin kooli pakutavatest ekskursioonidest tripil Minorile limoncello vabrikusse, trekkingul Amalfil. Oli ka kokkamistund, kus tegime piirkonnale omase õhtusöögi. Seminaridest osalesin ainult sellel, kus räägiti kohalikest magusatest toitudest. Aga oli veel näiteks žestikuleerimise ja ebausu kohta loenguid-seminare.

Kooli asukoht oli väga hea – kesklinnas, peaaegu mere ääres. Üürikorter asus koolist ainult mõne minuti kaugusel, umbes 4 min kaugusel. See asus  Salerno peatänaval. Üürikorter nägi väga hea välja ja oli väga puhas. Ning ütleks, et ka turvaline, välisuksest n-ö trepikotta sisse sai ainult võtmega.

Itaalia keele õpingud Salernos

Itaalia keele õpingud Salernos