Aspects of Teaching English

Aspects of Teaching English – mõtteid kuidas muuta õpetamine huvitavamaks.

Muljeid ja mõtteid Erasmus+ koolituselt Brightonis, Ühendkuningriigis 30.07-10.08.2018. Osalesin juba teist aastat järjest augustikuus Brightonis, The English Language Centre’s keeleõpetajatele mõeldud kahenädalasel koolitusel. Kuna 2017 aastal osalesin koolitusel “Teaching Business English” ning kuna ma jäin nii kooli kui ka õppejõuga rahule, siis seekord otsustasin valida sama õppeasutuse ja nende poolt pakutava “The Aspects of Teaching English” kahenädalase kursuse.

Meie grupp oli piisavalt suur, et pidada erinevaid arutelusid aga samas mõnusalt väike, et kõik saaksid panustada – kokku oli meid kuus inglisekeele õpetajat Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaat ja Poolast. Teised õpetajad õpetasid inglise keelt peamiselt põhi- ja keskkooli õpilastele aga arutelude käigus leidsin, et paljusid visuaalseid meetodeid saab väikeste muudatustega kasutada ka täiskasvanutele keelt õpetades.

Meie õppejõud oli Jade Blue – ta oli väga vahetu ja meeldiv õpetaja, kellel oli palju erinevaid ideid kuidas õpetada inglise keelt õpilastele huvitavamal, just loovamal, viisil. Me tegime läbi grammatikaõpetamist legoga, Quisenaire pulkadega ja Kinderi munade kujukestega. Jade pöörab oma tundides väga palju tähelepanu just visuaalsele õpetamisele – kaasates väga palju värve ja joonistusi. Kuna ma ise ei ole väga hea joonistaja, siis oli see mulle parajaks väljakutseks ja tekitas piisavalt ebamugavust. Samas õppisin seda, et joonistused ei pea olema “head”, selleks et need aitaksid õpetatavat teemat kinnistada – visuaalne pool loob inimajus uued ühendused ja paljude õpilaste jaoks aitab ka “mitte hea” joonistus omandanda õpitavat kergemini. Ma õppisin kasutama rohkem värve ja humoorikaid kritseldusi, et selgitada õpilastele muidu kuivana ja igavana tunduvaid grammatikateemasid. Kartsin algul natuke, et täiskasvanud ei pruugi sellega kaasa tulla aga üllatusin positiivselt kui kõik minu õpilased selle suhteliselt kiiresti omaks võtsid.

Kõige vajalikum asi, mille ma kursuselt kaasa sain on oskus olla mängulisem ja kasutada värve oma tundides. Sellest on saanud minu tundide igapäevaosa – tunnid ei pea olema tõsised ja kuivad – loomingulisus aitab õppeprotsessidele päris palju kaasa.

Multilingua Keelekeskuse õpetaja Kristel Pajusaar