Erasmus+ kursusel osalejad tunnistustega.18.03.2022

Euroopa haridustöötajad jäid Multilingua Erasmus+ kursusega väga rahule

13.-18. märtsil 2022 külastasid Multilingua keeltekooli ja kompetentsikeskust Euroopa haridustöötajad, et tutvuda lähemalt Eesti haridussüsteemiga, külastada haridusasutusi ja saada teada, mis on Eesti laste tublide õpitulemuste taga. Tegemist oli rahvusvahelise Erasmus+ kursusega “What Lies Behind Estonia’s Excellent PISA Results?“, mida korraldame juba teistkordselt. Kuus külalist Tšehhist ja Saksamaalt jäid külaskäiguga väga rahule.

Lisaks koolidele (Tallinna Rahumäe Põhikool, Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna 21. Kool, Tallinna Ehituskool) külastati ka Kullatera Lasteaeda, Nõmme loodusmaja ja Eesti Tervishoiu Muuseumi. Multilingua eesti keele õpetaja Ly Leedu viis neile läbi eesti keele tunni ja mängis nendega vanalinnas nutirakendusel töötavat Vanalinna mängu. Lisaks tegid nii Haridus- ja Noorteameti kui Tallinna haridusameti esindajad ülevaate Eesti haridussüsteemist, mille üle toimus ka põhjalikum arutelu.

Kõik osalejad, kes olid kogemustega õpetajad märkisid tagasisides, et kursus vastas väga nende ootustele või isegi ületas ootusi, kuna külastati erinevaid haridusasutusi ja saadi palju kasulikku infot. Osalejad näitasid üles huvi kindlasti tulla tagasi mõnele teisele taolisele kursusele Eestis. Paar osalejat märkis, et sooviks tulla koolitunde töövarjutama. Väga kiideti ka meie õpetajate pühendumust ja suurt tööindu ning seda, et kõik kohtumised olid väga hästi ette valmistatud. Mitmed osalejad lubasid soovitada toimunud kursust ka oma kolleegidele.

Meil on hea meel, et saame oma oskusi ja teadmisi Euroopa kolleegidele edasi anda ning olla neile eeskujuks. Järgmine kursus toimub sügisel, 30.10-04.11.2022.

Kui tead kedagi, kes võiks olla sellest kursusest huvitatud, siis jaga palun infot temaga: https://multilingua.ee/en/language-center/language-courses/teacher-training/what-lies-behind-estonias-excellent-pisa-results/. Sellel lehel on näha ka osalejate konkreetsem tagasiside. Aitäh!