Liina Põld, London School of English

Haridusministeeriumi asekantsler Multilingua partnerkoolist: väga soovitan London School of English õppimisvõimalust kasutada

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põld õppis mai alguses nädal aega Multilingua keeltekooli partnerkoolis London School of English kursusel Business and Professional English, kus olid kombineeritud grupi- ja individuaalõpe. Loe Liina Põld´i üksikasjalikku ülevaadet ja muljeid õpingutest London School of English`is:

Hästi professionaalne ja õppija vajadustele orienteeritud kool

“Osalesin Professional English Combi intensiivkursusel: 20 akadeemilist tundi individuaal- ja 20 akadeemilist tundi grupiõpet. Olin eeltesti ja vestluse põhjal paigutatud B2.2 gruppi. Tundsin, et õppe intensiivsus vastas minu keeletasemele, tempo oli paras, piisavalt nõudlik ja arendav.

The London School of English on hästi professionaalne ja õppija vajadustele orienteeritud kool. Minu 1:1 õpetaja (Suzanne Gee) oli väga pühendunud ja paindlik reageerima teemadele, mis mulle olid olulised. Keskendusime lisaks keelepraktikale palju Suurbritannia ja Eesti haridussüsteemide võrdlusele, analüüsisime Suurbritannia üldhariduse kvaliteediagentuuri tööd ja kaasuseid koolide välishindamisel. Tema õpetamismeetodid olid kaasaegsed ja paeluvad.

Vaatasime teleintervjuusid, lugesin temaatilisi artikleid, sain palju asjakohast sõnavara harjutada, õppisin erinevaid uusi väljendeid, kuidas välisdelegatsioonide võõrustamisel more official ja native-speaker fraase kasutada.  Sain õpetajatelt hulga kasulikke viiteid veebiplatvormidele, kus keeleõppega iseseisvalt jätkata. Samuti soovitusi oma õppimisstrateegiaid seada ja praktiseerida, et õpitut mitte unustada. Sain tagasiside ka grupiõpetajalt Craig Steavensilt oma edenemise kohta, mille eest olin väga tänulik.

Telefoniintervjuus Flaami avalik-õiguslikule uudisteagentuurile tundsin end palju kindlamalt

Kooli asukoht oli hea, 20 minuti jalutuskäigu kaugusel minu hotellist. Üldine atmosfäär koolis oli väga meeldiv. Vastuvõtt soe ja tervitav, kõikide päevade ülesehitus oli loogiline, õppetöö oli piisavalt intensiivne, väikeste 10-minutiliste pauside ja lõunaga. Lõunasööki pakuti soodsa hinnaga koolis. Tervislik ja maitsev menüü, sisaldas palju värskeid salateid, soojasid roogasid, soovijatele taimetoitu. Olemas oli tasuta vesi ja tee. Kohvi sai osta automaadist. Kooli ruumid olid soojad, valgusküllased, varustatud vajaliku tehnikaga, mida õppimiseks kasutada. Oli welcoming evening ja lõpu“aktus“, kus anti tunnistused.

Ka kõik mitteakadeemilised töötajad olid sõbralikud ja abivalmid, mitmed neist olid välismaalased, kes on Londonisse elama kolinud ning kool on nad tööle värvanud.

Teised õppijad minu grupis olid samuti Professional English huviga – täiskasvanud õppijad Poolast, Saksamaalt, Marokost, Prantsusmaalt, Šveitsist. Kooli peal oli aga näha pea kõikide rahvuste esindajaid.

Kool pakkus ka meelelahutusprogrammi – salsatantsu kursusi, linnaekskursioone, India restorani külastust. Mina võtsin osa SOHO linnaosa ekskursioonist, mida viis läbi London School of English õpetaja Ian Mole. Jäin ekskursiooniga väga rahule. Omal käel ei oleks osanud seda põnevat linnaosa leida.

Ma väga soovitan, kui keegi peaks huvi tundma ja kahtleb, kas London School of English õppimisvõimalust kasutada.

Hiljuti sain oma inglise keelt praktiseerida, kui andsin telefoniintervjuu Flaami avalik-õiguslikule uudisteagentuurile Eesti õpetajate puudusest. Oli palju kindlam tunne, kuna olin saanud kinnistada keeleoskust keelekeskkonnas.”