Erly lihavõtted Maltal

Kui tahta nautida inglise keele õppimist ja kultuuripuhkust üheaegselt, siis Malta on selleks ideaalne koht. Osalesin Maltal kahenädalasel Gateway School of English’i 50+ keeleõppijaile mõeldud inglise keele kursusel 2024. aasta lihavõttepühade ajal. Õppetundide maht oli 20 tundi nädalas. Kooli asukoht on super, veidi keskusest ja turistide melust eemal, vaikses eramajade piirkonnas.

Inglise keele tunnid toimusid hommikuti, oli nii grammatikat, kuulamist kui ka vestlemist. Minu kursusel oli vaid kolm õppijat, koos minuga veel kaks sakslast. Esimesest päevast alates leidsime nii palju ühiseid vestlusteemasid, olime kõik uudishimulikud ja rändurihingega õppijad. Kõik hetked peale kooli veetsime koos saareriiki avastades ja malta maitseid testides. Suhtlesime vaid inglise keeles, iga päev rakendasime kohe ka hommikul õpitud oskusi, täiendasime ja aitasime üksteisel lauseid lõpetada, parandada jne. Läbi nalja ja naeru saadud keelepraktikal on hindamatu väärtus! Viibides toetavas keelekeskkonnas sain suhtlemiskrambist üle ja hakkasin ladusamalt suhtlema ning hirm vigade tegemise ees kadus.

Majutusest niipalju, et kool pakub ka ise majutusvõimalusi kooli residentsis või kohalikes peredes. Mina otsustasin muud võimalused ka üle vaadata ning broneerisin endale ööbimise Madonnina Homestay kodumajutuses. See osutus suurepäraseks valikuks, super asukoht- vaikne ja rahulik piirkond, kooli vaid viieminutiline jalutuskäik, keskusesse, kus söögikohad, poed, rannad, vaid kaheksa minutit. Majutuse perenaine Anna on kohalik maltalane, kes on lahke ja abivalmis. Kuna suhtlesime perenaisega pea iga päev, siis sain ka siin keelepraktikat ja muidugi teadmisi kohalikust elust-olust täna ja aastakümneid tagasi ning infot milliseid kohti külastada, mida maitsta jne.

Osalesin ka mõnel kooli poolt pakutaval ekskursioonil. Vastava info ja toimumisajad saab teada ning koha broneerida juba koolis kohapeal olles. Juhtus ka nii, et kuna mõnele väljasõidule polnud piisavalt tahtjaid, siis see tühistati. Õnneks olid mul klassikaaslased, kellega koos saime siis omal käel Malta peidetud ja mitte nii peidetud pärle avastada. Kuna viibisin Maltal lihavõttepühade ajal, siis tänu kooli poolt organiseeritud väljasõitudele suurel neljapäeval ja reedel saime väga põhjaliku ülevaate maltalaste traditsioonidest nendel päevadel, näha pühadeprotsessioone. Nähtu andis arusaamise kui sügavalt katoliiklik riik Malta on, kus usk on püha koos sealt tulenevate traditsioonide ja uskumustega.

Ilm oli Maltal märtsi lõpul aprilli algul meie jaoks juba mõnusalt kevadsuvine, piisavalt päikest, sooja ja mahedat tuult. Looduses olid veel rohelised värvid ja värvilised õied. Oli tõeliselt suurepärane vaheldus hallile ja külmale argipäevale Eestis.

Broneerisin oma keeleõppereisi veebruaris Tourestil, kus sain ka messisoodustuse😉.

Tänan Multilinguat, kes aitas mul keelekursuse välja valida ja broneeringu teha.