Nõmme põhikooli kaheksandikud veetsid koolivaheaja Inglismaal

Kevadvaheajal käisid Tallinna Nõmme põhikooli kaheksandikud nädalasel inglise keele- ja kultuurireisil Inglismaal. Selle 24-liikmelise õpilasgrupi võttis vastu Multilingua partnerkool Studio Cambridge, mis asub samanimelises kuulsas ülikoolilinnas. Studio Cambridge’il on pikaaegne kogemus (sel aastal tähistavad nad juba oma 70. tegutsemisaastat) inglise keele kursuste organiseerimises välismaalastele.

Mis kuulus nädalase keele- ja kultuurireisi paketi sisse?

  • 20 inglise keele tundi nädalas (kestus 45 min) rahvusvahelises grupis. Koos eestlasetega õppisid gruppides inimesi Taist, Šveitsist, Hispaaniast, Hollandist ja Prantsusmaalt;
  • lennujaama transfeerid saabumisel ja lahkumisel;
  • elamine kohalikus peres kahestes tubades, sealsamas ka hommiku- ja õhtusöök (nädalavahetuseti samuti lõunasöök);
  • esmaspäevast-reedeni soe lõunasöök kooli kohvikus;
  • nädalane bussipilet linnas ringi liikumiseks;
  • 3 pärastlõunast/õhtust vaba aja tegevust (neid saab enne reisi toimumist grupp endale ise etteantud nimekirjast valida. Nõmme kooligrupp valis kriketi mängimise, Fitzwilliam kunstimuuseumi külastuse ja karaoke- ja diskoõhtu;
  • kogu päeva ekskursioon koos British Museumi külastamise ja vaba ajaga Londonis;
  • lennupiletid otselennuga Tallinnast Londonisse ja tagasi;
  • reisikindlustus.

Mis eelnes keeleõppereisile?

Mõned kuud enne keelereisi tuli ära täita registreerimisvorm, kus küsiti lisaks isikuandmetele ka infot osaleja võimalike allergiate kohta, samuti seda, kellega koos kohalikus peres tuba sooviti jagada. Kuu enne reisi tuli teha keeletasemetest, mille tulemuste järgi pandi kokku õppegrupid. Maksmine reisi eest toimus kahes jaos – esimene sissemakse, et garanteerida koht reisigrupis. Kuu enne keelereisi tuli tasuda kogusumma. Oluline on siinkohal välja tuua, et eestlastel on vaja Suurbritanniasse reisimiseks passi.

Miks on hea õppida inglise keelt rahvusvahelises grupis?

Keelereisi organiseerides on võimalus valida, kas soov on õppida inglise keelt nö kinnises (õppijateks vaid oma klassikaaslased) või rahvusvahelises grupis. Nõmme põhikooli grupiga kaasareisivad klassijuhatajad koostöös inglise keele õpetajaga arvasid, et just viimane võiks osalejatele huvitavam ja kasulikum olla. Noored jäid selle otsuse ja võimalusega rahule. Nad arvavad, et rahvusvahelises grupis õppimine on äge, sest annab lisavõimaluse kohtuda ja aega koos veeta uute inimestega ja saada nendega sõbraks. See on positiivne, sest saab uusi teadmisi teistest kultuuridest ja riikidest, võimalik kuulda erinevaid aktsente, õpetab sallivust, arvestamist teistega, arendab suhtlemisoskust.

Miks on kasulik ja huvitav elada kohalikus peres?

Noorte endi sõnul on kohalikus peres elamise kogemus hea selleks, et saab rääkida kohalikega (mõnes peres rohkem, mõnes vähem), huvitav on näha, kuidas päris kodud välja näevad, on võimalik proovida uusi, põnevaid (mõnikord mitte nii maitsvaid) toite. See kõik kokku avab noorte maailma, lisab enesekindlust, julgust ja aitab nende iseseisvumisele kaasa.

Millised viperused nädala jooksul ette tulid?

Nagu reisidel ikka, tuleb valmis olla, et kõik ei ole nii nagu me oma peas ette kujutame – alt võib vedada ilm, lennuk/ buss võib jääda hiljaks, pere võiks vähem range olla ja mitte õpilaste kojutuleku aega täpselt kontrollida jne.

Alati tasub koolis, peres küsida ja mitte oletada. Arusaamatuste taga on tavaliselt kultuurilised erinevused, need ju kokkuvõttes lisavad keeleõppereisile (ja reisimisele üleüldse) lisandväärtust juurde. Kui miski tundub vastuvõtmatu, siis tuleb alati sellest rääkida kaasareisivale õpetajale või siis Multilingua Keeleõpe välismaal projektijuhile Hannelale, kes seisab selle eest, et kõik erimeelsused lahendatud saaksid ja reiskogemus kujuneks unustamatuks.

8. klassi õpilase Laureeni tagasiside:

See on noorte seiklus, mida ei saa pere ja perereis iial pakkuda. See on võimalus panna ennast proovile, teha midagi ise ja hakkama saada, sest vanemaid pole kõrval. Selle kogemuse kaudu näeb teise riigi kodudesse ja inimesi nii lähedalt, sest sa elad koos kohalikega ja ei ole seega pelgalt turist. Äge on ka see, et saad õppida toredate keelt kõnelevate õpetajatega ning on ühistegevusi, mis liidavad. Kui viibida pikemalt, siis tekivad rahvusvahelised sõbrad ja suur väärtus on suhtlemiskogemusel nii paljude võõrastega. Väga meeldis Londoni päev ja koos giidiga Cambridges’is ringi liikumine, sest sai teada palju huvitavat ja oli lahe. Üksi või koos perega suurtes linnades liikuda ja vaatamisväärsustega tutvuda pole üldse nii huvitav.

Üleskutse koolide juhtkonnale, klassijuhatajatele, võõrkeeleõpetajatele

Multilingual on partnerkoole üle terve Euroopa. Nendes saab keelekeskkonnas õppida inglise keelt Inglismaal, Šotimaal, Iirimaal, Maltal ja Küprosel; samuti pakuvad sarnaseid oma riigikeele keele- ja kultuuriõppepakette koolid Hispaanias, Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias.

Võtke ühendust Keeleõpe välismaal projektijuhi Hannela Tamagnoga, et planeerida oma kooligrupi unustamatu reis, mis ühendab õppimise ja reisimise.

Multilingua Keeleõpe välismaal projektijuht Hannela

+372 56 85 99 58