Ameerika tudengid vene keelt õppimas mai 2023

Multilingua keeltekool Õhtulehes. Ameeriklased Eestis: „Eesti on väga turvaline koht, sest eestlased hoolivad.“

Õhtuleht kirjutas loo sellest, kuidas Ameerika tudengid käisid Multilingua keeltekooli programmi Learn Russian in Tallinn raames õppimas Tallinnas vene keelt.

Ameeriklased Eestis: „Eesti on väga turvaline koht, sest eestlased hoolivad.“

Kuidas ameeriklased näevad Eestit? Miks nad kuuks ajaks just Tallinna tulid? Eestit külastanud USA tudengid räägivad, miks meie riik neile erilisena tundub.

Õhtuleht kirjutas 13. aprillil, et Multilingua keelekeskus otsib Tallinnas elavaid venekeelseid peresid, kes saaks keeleõppijatest välismaalasi oma kodus võõrustada. Nüüd saabusidki Ameerika tudengid Eestisse, et õppida siin vene keelt.

Noored on pärit Ameerika eri paigust, kuid õpivad New Yorgis Rochesteri ülikoolis. Väga erinevaid erialasid – keemiat, inseneeriat, politoloogiat ja ajalugu. Kõik nad õpivad lisaks ka vene keelt. Vene keele õpingud tõidki noored Eestisse – Rochesteri ülikool teeb koostööd Multilinguaga ja pakkus võimalust Tallinna tulla. Noortega koos saabus ka nende
professor Nikita Maslennikov, Ameerikas elav eestlane. „Mu isa on venelane ning sellepärast otsustasingi, et võib-olla on hea mõte õpetada vene poliitikat,“ ütleb ta. Aga tudengid?

Täismahus artiklit saad lugeda siin.