“Teaching Business English” Erasmus+ koolitus Brightonis

31.07.-11.08.2017

Augusti alguses veetsin kaks väga sisutihedat nädalat Brightonis, osaledes Erasmus+ programmi kaudu ELCs inglise keele õpetajatele mõeldud koolitusel “Teaching Business English”.
Koolituse juhendaja oli mitmete inglise keele õpikute autor Paul Emmerson, kes on seda kursust juhendanud juba aastaid. Minuga koos oli kursusel veel 6 inimest – Slovakkiast, Hispaaniast, Saksamaalt ja üks UKst. Meie grupp oli kokkuhoidev ja pärast koolipäeva käisime tutvumas kohalike vaatamisväärsustega. Kooli poolt oli korraldatud palju väljasõite, aga nendel ma ei osalenud, kuna üks kursusekaaslane, Lawrence, oli UKst ning tema näitas meile huvitavaid külasid ja losse Brightoni lähiümbruses. Käisime Lewesis, kus külastasime kindlust ja kuulasime lühiettekannet 1264. a. lahingu kohta. Samuti oli väga huvitav pärastlõuna matkates mööda rannikut Seven Sistersis.

Koolituspäevad olid väga sisutihedad ja inforohked, aga kuna ma olen ülikoolis õppinud ärikorraldust (sh läbirääkimisi, turundust ja müügitehnikaid), siis ei saanud ma koolituselt uut sisulist infot, millest oli natuke kahju. Samas sain juurde nippe, kuidas õpilastele tundi huvitavamaks muuta ning kuidas neid rohkem paeluda, et nad antud teemadel kaasa mõtleksid ja avatumalt suhtleksid. Koolituse juhendaja jagas erinevaid materjale, mis enamjaolt olid pärit tema enda õpikutest. Kahjuks ei ole kõik need minu tundides uuesti kasutatavad, aga sain ideid, kuidas materjale vastavalt grupi vajadusetele muuta ning kuidas leida just minu õpilastele vajaminevaid materjale.

Kuigi kursusel ei olnud kõik uus, olid need kaks nädalat kasulikud ja vajalikud. Sain juurde enesekindlust, kuna avastasin, et teen paljusid asju oma õpilastega juba nii, nagu kursusel soovitati – kasutan meetodeid, mida õppima läksin.

Nüüd tagasi tööl olles olen kõik kursusel õpitu uuesti läbi vaadanud ja välja sõelunud need
infokillud, mis on kõige olulisemad, ning kasutan neid oma gruppidega.

Kristel Raad
Multilingua Keelekeskuse inglise keele õpetaja