Teaching Business English

Mis vahe on ‘sole trader’ ja ‘sole proprietor’? Mis on ‘Mickey Mouse Degrees’? Mis vahe on ‘remuneration-i’ ja ‘salary and wages-il’?

Neile küsimustele ja veel paljudele teistele sain vastuse Brightonis. On asju, mida ei saa sõnastikest või Google’ist, aga saab kohapeal keelekeskkonnas, kogenud õpetaja juures õppides. Grupp oli ka väga huvitav; viis seitsmest õpetab äri inglise keeles ja kaks siis inglise ärikeelt. See lõi väga viljaka õhkkonna ja rohkem oli tegu meeskonnatööga kui õpetuste jagamisega.

Elasin Brightoni äärelinnas Hove’is ja igapäevane bussisõit andis hea võimaluse näha brittide igapäevaelu. Ehkki olen üsna mitmeid kordi Ühendkuningriikides käinud oli nii mõndagi, mida kuulsin ja nägin esimest korda.

Sain teada, et rebane võib olla tõeliseks nuhtluseks linnas ja bussist väljudes tuleb bussijuhti alati tänada.

Milline näeb välja Brightoni Royal Pavilion seest ja kuulsad valged kriidikaljud on tõesti valged. Norfolki hertsog ei ela üldsegi Norfolkis, aga tõelises keskaegses lossis Lõuna-Inglismaal. See eravalduses olev loss jättis vapustava mulje. Juuresolev roosiaed nägi imeilus välja ja head Fish and Chips’i saab ainult Ühendkuningriikides.

Ja mis peamine, kõik rääkisid ilusat briti inglise keelt!

 

Multilingua Keelekeskuse inglise keele õpetaja Ilme Pesur.

Brighton, Suurbritaannia 2018