Malle Nei Äripäeva raadio juubelisaade jaan 2024

Äripäeva raadiosaade. Keelekeskuse omanik: õpetajate heaolu on meile äärmiselt oluline

Milline on õpetamise hetkeolukord Eestis keeleõppe vallas ning kuidas on aja jooksul keeleõpe ja –õppija muutunud, rääkis Äripäeva raadiosaates „Ettevõtte juubel“ oma kolmekümnendat juubelit tähistava Multilingua Keelekeskuse juht Malle Nei.

Haridustöötajate streigi valguses tõdeb Nei, et nende eesmärk on igakülgselt oma õpetajaid toetada. „Me pakume keeleõpetajatele metoodilisi täienduskoolitusi, erinevaid vaimse tervise koolitusi, kuidas tulla toime raske õppijaga, kuidas motiveerida õppijaid, kuidas motiveerida ennast, kuidas seada piire. Kõik sellised väga aktuaalsed teemad, mis aitavad õpetajaid nende töös,“ selgitas Nei.

Multilingua Keeltekeskus pakub õppimiseks kahtkümmet erinevat keelt nii täiskasvanutele, noortele kui lastele ning aitab keeleõpet kujundada läbi individuaalse nõustamise. Kui pandeemia algus sundis keskuse kiirelt e-õppe viisidega kohanema, siis lisaks sellele on võetud suund ka kaasaegsetele õpimeetoditele. „Tegeleme coachingu integreerimisega keeleõppesse ja kohaneme pidevalt uute tehnoloogiliste suundadega.“

Nei tõdeb, et keeleõpe on muutunud, sest muutunud on ka keeleõppija, samuti nõuab praegune aeg pidevat innovatsiooni. „Kui enne pandeemiat toimusid näiteks kõik meie ettevõtete sisesed koolitused koha peal, siis nüüd toimub 90% ulatuses need koolitused veebis,“ rääkis Nei.

Samuti puudutab saade õpetamise hetkeolukorda Eestis ja Malle Nei annab oma perspektiivi erialase hariduse väärtustamisele ühiskonnas.

Saadet juhtis Alyona Stadnik.
Fotol (autor Äripäev): Multilingua Keelekeskuse omanik Malle Nei ja saatejuht Alyona Stadnik.

Kuula saadet siin.