Eike Lebbin matkal

Eike Lebbin – suure südamega ja oma tööd armastav koolitusjuht

Täna tähistab Multilingua Keelekeskuse koolitusjuht Eike Lebbin oma juubelisünnipäeva. Multilingua meeskonnal on suur rõõm, et Eike töötab just meie juures.
Soovime südamest õnne, tervist, armastust ja hingerahu!
Multilingua Keelekeskusel on lugude sari õpetajatest, ja nii kirjutasime ka loo koolitusjuht Eikest, milline inimene ta on ja mis talle elus teha meeldib. Ülevaate andsid Eiket hästi tundvad inimesed. Head lugemist! 👇

Eike on väga suure südamega ja hästi hooliv inimene, kes soovib, et kõigil oleks kõik hästi. Eike hoiab väga kõiki inimesi, kellega ta koostööd teeb. Olgu need siis ettevõtted,  õpetajad või kontorikaaslased. „Ma ei tunne ennast kunagi ebamugavalt, kui mul on vaja Eike kabinetti sisse astuda või talle helistada. Eike on väga aus ja siiras. Kui tal on parasjagu kiire, siis ta ka ütleb seda. Aga ta teeb seda sõbralikul ja lugupidaval viisil. Alati võib  kindel olla, et ta ei unusta ühegi teemaga tegeleda. Ta istub kasvõi poole ööni laua taga ja ei tee sellest probleemi, kuna armastab ja naudib oma tööd,“ räägib Eike endine kolleeg TEA Keeltekooli päevilt ja ühtlasi praegune Multilingua Keelekeskuse kolleeg ja õpetaja Liis Avarmaa.

Eike restoranis Kampais käesoleva aasta juulis

Eike võib istuda kasvõi poole ööni laua taga ega tee sellest probleemi, kuna armastab ja naudib oma tööd

Kui Liis Eike peale mõtleb, siis talle tundub, nagu oleksid nad juba väga vanad tuttavad, kuigi kohtusid Eikega tegelikult alles viis aastat tagasi, kui Liis TEA Keeltekooli töövestlusele läks. Tõenäoliselt oli Liis oma CV juba eelnevalt saatnud, mistõttu pakuti talle kohe tööd. Eikel oli väga kiiresti vaja inglise keele õpetajat paarile grupile Nordea pangas.

Augustis 2020 Multilingua Keelekeskuse arengupäevadel kolleegidega mõtteid vahetamas. (Eike paremal)

„Sellest vestlusest ma suurt midagi ei mäleta, kuid üks asi on mul siiski selgelt meeles. Meenub, kuidas Eike ise närveeris. Me kõik Multilinguas teame, kui tähtsad on Eike jaoks tema kliendid ja nende rahulolu. Ta küsis minult enne esimest tundi, et kas ma ikka tean, mida ma seal tunnis tegema hakkan, kas mul on kõik läbi mõeldud ja ette valmistatud. Muidugi oli mul endal plaan olemas. Eks ma vist endamisi mõtlesin ka, et mis mõttes, mis küsimus see on. Aga Eikel oli tegelikult õigus nii tunda, sest me polnud ju varem koostööd teinud. Samas ei teadnud  ka mina tookord, missuguse entusiasmi ja pühendumusega Eike oma tööd teeb. Nüüd tean,“ ütleb Liis.

Liis: Et Eikel ikka jätkuks entusiasmi ja positiivset energiat ning et teda ümbritseksid head inimesed!

Sõpradega Trad Attacki kontserdil (Eike valges)

Kui Eike mõne aasta eest Multilingua Keelekeskuses koolitusjuhina tööle asus, siis nende koostöö õnneks ei katkenud. Eike ülesandeks oli ka siin kliendid ja õpetajad kokku viia.

„Mul oli väga hea meel, et teiste hulgas kutsus Eike ka mind Multilinguasse tunde andma. Selle eest olen ma talle tõesti väga tänulik, kuna Eike on parim koolitusjuht ning lisaks sellele on tööõhkkond ja suhtluskultuur Multilinguas superhea.  See on minu elu positiivses suunas mõjutanud. Nüüd saab ka Eike ise lõpuks teada, kui oluline roll tal minu elus on,“ märgib Liis.

Eike sobib Liisi meelest oma töökohale väga hästi ka selle poolest, et tal on suurepärane veenmisoskus. Seda teavad Multilinguas vist kõik õpetajad, et kui Eike helistab, ega siis pääsu pole. „Sa võid küll talle öelda, et sul on kõik ajad täis, aga siis ütleb tema rõõmsalt ja enesekindlalt, et vaata rahulikult oma kalender üle ja anna oma vabad ajad teada. Ja siis ma vaatangi,  võib-olla tõstan isegi midagi ümber, ja leiangi need vabad ajad. Siis oleme mõlemad rõõmsad ning ma tean, et ka järgmine kord pakub ta mulle tööd,“ rõõmustab Liis.

Eike suur kultuurihuvi

Veneetsias arhitektuuri biennaali avamisel 2018. a (Eike paremal)

Ka Eike endine klassiõde ja hea sõbranna Liina Linsi peab Eiket väga hoolivaks inimeseks. Eike ema on 99-aastane, kelle eest hoolitseb ta kõigest hingest. Eike on oma vanemate ainus laps. Isa suri 102-aastasena. Veel iseloomustab Eiket abivalmidus.

„Kui ta saab kuidagi aidata, näiteks teatripileteid sebida, aiast marju-õunu tuua, lihtsalt abiks olla, teeb ta seda alati suurima heameelega. Tal on suur süda,“ kiidab Liina. “Eikega on tore reisida, ta ei virise kunagi, on alati rõõmsas tujus ja seiklusteks valmis. Lisaks on Eikel suur kultuurihuvi – hea meelega tuleb ta muuseumisse, näitusi vaatama, kontserdile,” lisa Liina.  Mõni aeg tagasi läks Eike laulma samasse koori, kus Liinagi laulmas käib: Voorandi Voonakesed.

Multilingua õpetajatega vanalinnas Multilingua keeleõppemängu mängimas (Eike keskel)

15 aastat Eiket tundnud Ulvi Pärn on koos Eikega “mitu puuda soola ära söönud”. TEA Keeltekoolis tegid nad koos suuri keeleõppeprojekte, vahvaid temaatilisi kliendiüritusi, samas vabal ajal tähistati koos tähtpäevi ja reisiti. Sõprus on kestnud ka pärast TEAs töötamist.

Ulvi kirjeldab Eiket kui energiast pakatavat lahedat kaaslast nii matkal kui reisil. „Koos oleme matkanud, reisinud, kõige meeldejäävam reis minu arvates oli autoga Veneetsiasse. Alati on temaga koos lõbus ja huvitav ning tema optimism ja heatahtlikkus on nakkavad,“ kirjeldab Ulvi. Eiket võib leida kõikvõimalikelt kultuuriüritustelt.

Eike sõpradega matkal (Eike keskel)

Ulvile meenub üks lõbus seik TEA Keeltekooli päevilt. TEA-s tehti pikki tööpäevi ja õhtuks oldi tülpinud pidevast suhtlemisest. „Eike tormas mööda klasse ja tegeles õppijate ja õpetajatega ning samal ajal sisenes kontorisse kaks välismaist vaimulikurüüs meest, kes olid kursustest huvitatud. Eike tuli kiirel kõnnil ruumi ja tardus, nagu oleks kummitust näinud: kaks piltilusat mustas rüüs meest seisid otse tema ees. Eike oli sõnatu – seda ei juhtu just tihti, hetke kogus ennast ja juba hakkas neile kursusi “maha müüma”.

Eike on hea suhtleja, aga end esiplaanile ei säti, ikka teisi

Multilingua Keelekeskuse juht Malle Nei tunneb Eiket täpselt 4 aastat, sest just niikaua on Eike töötanud Multilinguas koolitusjuhina. Ka Malle meelest on Eike ääretult heasoovlik ja teistest väga hooliv inimene. Kuigi Eike on hea suhtleja, on ta loomult pigem tagasihoidlik ja end esiplaanile ei säti, ikka teisi.

„Eikele meeldivad inimesed ja ta oskab leida igas inimeses imetlemisväärset. On näha, et ta siiralt armastab neid kõiki – sõbrad, kolleegid, kliendid, juhututtavad, perest ja sugulastest rääkimata,“ kirjeldab Malle.

Töötajana on Eike innukas ja pühendunud.  Ta ei pelga väljakutseid, tundub, et talle pigem meeldivad need. „Tööandjana on mul vedanud, Eike ei väsi ka suure koormusega pingelistel tööperioodidel, vastupidi, ta saab suurest tööhulgast energiat ja tegutsemistahet  juurde,“ rõõmustab Malle.

„Palju õnne ja jätkuvat oskust tunda kõigest ümbritsevast siirast rõõmu!“, soovib Malle Eikele.

 

Elulugu

Eike sündis 1960. a.

1968. aastal asus Eike õppima Tallinna 7. Keskkooli (praegune Inglise kolledž).

Kooli lõpetas 1979. a.

Edasi õppis Eike Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja temast sai käsitöö õpetaja. Õpetajana ta tööle asuski ja nimelt Viimsi Keskkooli.

Veel on ta töötanud Eesti Pangas, Tea keeltekoolis ja nüüd töötab Multilingua Keeltekeskuses koolitusjuhina.

Eikel on poeg Herbert.