Evelyn Soidla blogi pilt 2019

Erasmus+ õpiränne 2019 Kreetale: teha tulevikus asju paremini ja efektiivsemalt

17.-22. septembril 2019 osalesin Kreetal Erasmus+ projekti raames koolitusel “Integral Leadership Retreat” Using integrative, embodiment and appreciative leadership tools.

Olen Multilingua keeltekooli  inglise keele coach ning sisecoach ja superviisor. Multilingua otsustas aastal 2018/2019 panustada õpetajate/töötajate coachingu/supervisiooni-programmi arendamisse selleks, et tagada Multilingua õpetajate rahulolu endaga ja nende tööga ning seeläbi pakkuda parimat meie klientidele (õppijatele).

Meetodite ja tehnikate paljusus aitab luua sügavamaid väärtusi

Kursuse valisin seetõttu, et pakutav programm võimaldas minul end kurssi viia coachi/superviisori erinevate meetodite/tehnikate olemasolu ja kasulikkusega. Usun, et meetodite/tehnikate paljusus annab võimaluse töötada veelgi rohkem erinevatel tasanditel ja sellega luua sügavamaid väärtusi.

Meie grupis oli kuus inimest, kes kõik esindasid erinevaid riike (Saksamaa, Kreeka, Ungari, Poola ja Eesti).

Enamuse ajast kursusel tegelesime meetodiga, mida kutsutakse AI ( Appreciative Inquiry). See on lahendusele ja tulevikule suunatud meetod, kus põhirõhk on sellel, kuidas välja selgitada eesmärke, mida inimene soovib ellu viia ja mida selleks saaks teha. Selleks, et saada veel paremaks, on hea teada, mida me juba oleme hästi teinud. Vähem peaksime tegema asju, mis meil väga hästi välja ei tule. Meetod annab võimaluse vaadata minevikku ja välja selgitada, millist osa sealt saaksime enda tulevikuks ära kasutada.

Väärtustava uurimise (AI) meetodi kasutamisel on suur roll õigete küsimuste esitamisel ja aktiivsel kuulamisel. Läbi 5 päeva vaatasid kursusel osalejad endasse läbi väärtustava pilgu ning said kogemuse, kuidas seda ka oma töös rakendada.

Koostöö kindlasti jätkub ka tulevikus

Kindlasti rakendan omandatud meetodit/tehnikat oma töösse keele õpetamisel, sest läbi selle saame täpselt  õppija keele eesmärgid paika panna ja nn tegevusplaani luua. Õppida sellest, mis on minevikus hästi tehtud ja teha tulevikus asju paremini ja efektiivsemalt.

Kursuse nädalasse oli planeeritud huvitavaid tegevusi ja koosolemise vorme. Ekskursioon Kreeta sadamapealinna Heraklioni (Iraklion) oli hariv ja huvitav. Külastada sai muuseume, kindlusi, põnevaid vanu pühakodasid ja galeriisid. Õhtu lõppes restoranis koos tõelise kreekapärase õhtusöögi ja meelelahusega.

Lisaks oli meil võimalus külastada botaanikaaeda ja Elafonisi randa koos valge ja roosa liivaga, mis paikneb Kreeta lääneosa lõunatipus. Paljude turistide arvates on see kõige ilusam rand saarel.

Lisaks mõnede meetodite ja lähenemiste lisamisele oma tööriistakasti andis kursus suurepärase võimaluse saada tuttavaks erinevate inimestega, kellega koostöö kindlasti jätkub ka tulevikus. Suurepärane võimalus rahvusvaheliseks koostööks!

Kindlasti läheksin Kreetale veel ja soovitan ka kõigile teistele!

Multilingua Keelekeskuse inglise keele coach ja sisecoach Evelyn Soidla