Happy Teacher = Happy School

Happy Teacher = Happy School

Osalesin Erasmus+ toel kursusel Happy Schools and Building Teams: positive education for well-being, play, fun and building communities, mis toimus 11. kuni 16. novembril 2019 Barcelonas ja oli korraldatud Europass Teacher Academy poolt.

Meie grupis oli 7 osalejat: 2 õpetajat Kreekast Messolonghi linna põhikoolist, 3 õpetajat Portugalist, kes olid Lissaboni Alvaro Velho kooli juhtkonna liikmed, 1 õpetaja Porvoo rootsikeelsest põhikoolist ja mina Multilingua esindajana Eestist. Kursuse juhendaja oli noor Bulgaariast pärit psühholoogiadoktor Mila Petkova.

Koolitus oli üles ehitatud teooria ja praktika vaheldumisele, kuid ülekaal oli siiski teoorial. Mila tutvustas meile põnevalt positiivset psühholoogiat ja sellest välja kasvanud positiivse pedagoogika põhiolemust. Vaatasime huvitavaid videoid, kahjuks jäid tihti arutelud lühikeseks, sest mõned grupi liikmed peaaegu ei osanudki inglise keelt?!

Tegime ka praktilisi ülesandeid ja harjutusi. Üks koolituspäev möödus ilusas pargis, kus Mila korraldas meile meeskonnamänge, mis minu arvates sobivad siiski enamasti koolilastele. Pärast seda jalutasime koos juhendajaga vanalinnas, kus ta tutvustas meile kauneid kohti nagu Kataloonia sümboliks olev muusika maja ehk Palau de la Música Catalana jpt. Jalutuskäigu ajaks saime ülesande leida linnale iseloomulikke mustreid. Hiljem kohvikus pidime oma mustrid joonistades jäädvustama ja koostöös kujundasime oma mustritest kollaaži. See oli inspireeriv kogemus, mis pani tundma, et meeskonnatöös on väge.

Ülejäänud koolituspäevadel rääkisime meeskonnatööst, erinevatest juhtimisstiilidest, kriitilisest mõtlemisest, heaolu mudelist, konfliktide lahendamise ja koostöö tegemise oskustest, motivatsioonist, töö planeerimisest jpm.

Kursuse viimasel päeval pidime koostama projekti kavandi nädala jooksul õpitu edasisest praktilisest kasutusest. Minul valmis visand õpetajatele mõeldud positiivse pedagoogika ja ärksameelsuse (mindfullness) koolitusest.

Kursus oli huvitav ja kasulik, sest andis mõtteid ja teadmisi selle kohta, kuidas saavutada paremaid tulemusi läbi positiivsuse, rahulolu, ärksameelsuse, hea meeskonnatöö.

Nädal imelises Barcelonas möödus kiiresti. Minu jaoks oli see teine kohtumine Barcelonaga ja veendusin taas, et see on suursugune ja ilus linn. Antoni Gaudi looming teeb ta unikaalseks linnaks maailmas.

Malle Nei