Kursus Creative Methodology Maltal

14.08.-18.08.2017

Juba teist aastat järjest tähendab suvi minu jaoks ka õppija rolli – käisin uuesti oma oskusi ja teadmisi täiendamas. Kuna Alpha School of English jättis esimesel tutvumisel positiivse ja asjaliku mulje, otsustasin valida midagi nende pakutud kursustest. Seekord osutus selleks Creative Methodology.

Õppejõuks oli Kristy, pikaajalise kogemusega inglise keele õpetaja Suurbritanniast. Kristy püüdis panna rühma mõtlema, mida me võiks oma töös kasutada, et keeleõpe oleks mõnus ja põnev, mitte aga kuiv ja akadeemiline tegevus. Laulusid kuulates, videolõikude ülesandeid lahendades ja rühma- ning paaristöödest osa võttes jagasime oma kogemusi ja panime kaasõppijate märkused, vead ja toredad ideed kõrva taha. Rühma taust oli üpris kirju – algklasside õpetajad Poolast, inglise ja prantsuse keele õpetajad Saksamaalt ning mina – eesti, vene ja inglise keele õpetaja Eestist. Eks see tausta erinevus tuligi kursusele kasuks – erineva kogemusega, erinevates tingimustes, erinevas kultuurilises ruumis eksisteerivad õpetajad tõid kaasa suure keele õpetamise meetodite variatiivsuse ja jagasid heldelt oma pagasit.

Lisaks põnevatele võtetele, mida kursus võimaldas võtta endaga koju kaasa, oli see suunatud ka inglise keele täiendamisele, mis lubab panna koolile, Kristyle ja kursusele lisaplussi.

Alla Zarubina –Multilingua Keelekeskuse eesti, vene ja inglise keele õpetaja.