Multilingua õpetajad lähevad end taas Euroopasse täiendama Erasmus+ programmi raames

Tegemist on juba viiendat korda toimuva Erasmus+ programmi raames õpetajate õpirändega

Multilingua Keelekeskus sai Sihtasutuselt Archimedes Erasmus+ programmi raames toetust õpetajate õpirändeks. Projekti nimi on Multilingua Kaasaegne õpetaja 5. Kui olukord võimaldab, siis kolmteist Multilingua õpetajat lähevad end täiendama Euroopasse – osalevad koolituskursusel, konverentsil või on töövarjuks mõnes teises Euroopa keeltekoolis.

Mida annab õpirände projekt nii keelekeskuse õpetajatele kui õppijatele?

„Tahame õppida teiste keeleõppega tegelevate asutuste praktikast, mistõttu osalevad meie õpetajad sel aastal lisaks koolituskursustele ka töövarjutusel. Euroopas õpetajate koolitamine ühtlustab ning toetab meie õpetamise kvaliteeti ja tagab Euroopa taseme,“ ütleb Multilingua Keelekeskuse rahvusvahelise koostöö projektijuht Kirsti Sinivee. „Kui tahame pakkuda parimat keeleõpet Eestis, siis Multilingua õpetajate oskused, teadmised ja meetodid peavad olema kaasaegsel tasemel,“ lisab ta.

Lisaks soovib Multilingua Keelekeskus ise Sinivee sõnul Erasmus+ õpetajate koolitusi korraldama hakata, näiteks vene keele metoodika koolitust, Coachingu integreerimist keeleõpetamisse, PISA testide saladuste avastamist, ja seetõttu soovime õpirändel osalemise kaudu Euroopa kolleegide kogemusest õppida, kes juba taolisi koolitusi läbi viivad. Üks programmis osalemise eesmärk on leida rahvusvahelisi koostööpartnereid ja laieneda Eestist välja.

Sel aastal osaleb projektis 2 eesti keele, 3 vene keele, 6 inglise keele õpetajat, kaasa arvatud projektijuhist inglise-saksa keele õpetaja ning samuti Multilingua juhataja. Esmakordselt on kaasatud ka skandinavistika valdkonnast rootsi keele õpetaja.

Kõik projektis osalejad viivad läbi igapäevaselt koolitusi erinevatel keeletasemetel, osalevad aktiivselt Multilingua tegemistes ning soovivad ennast metoodiliselt täiendada. Osalejad on motiveeritud õpirändes omandatud teadmiste, kogemuste ja kontaktide kaudu Multilingua arengusse panustama ja seeläbi ettevõtte strateegilisi eesmärke saavutama.

TAUST

Multilingua Keelekeskus pakub kvaliteetset keeleõpet juba 25 aastat olles kasvanud Eesti suurimaks täiskasvanute õpetamisega tegelevaks keeltekooliks. Õpetame 20 erinevat võõrkeelt ning meiega töötab hetkel ligi 90 õpetajat. Keskendume keelte õpetamise kvaliteedile, mis eeldab võimekaid õpetajaid, häid materjale ja töötavat metoodikat. Peame oluliseks töötajaskonna koolitamist nii Eesti-siseselt, läbi Multilingua sisekoolituste kui ka Euroopa-suunalise õpirände kaudu.

Vaata palun lähemalt, mis keeli on võimalik meie keelekeskuses õppida.

Palun jälgi ka meie uudiseid.

Pildil: 2018 oktoobri lõpus käis õpirände raames Multilingua Keelekeskuse inglise ja vene keele õpetaja Margarita Demtšenko Maltal asuvas koolis Alpha School of English, kus osales Erasmus+ projekti  koolitusel  „Public Speaking, Communiucations and Presentation Skills for Professionals“. Loe ka blogist.