Erasmus+ õpiränne 2019 Brightonisse: antud valik oli ideaalne

2019. a septembris avanes mul võimalus esimest korda osa võtta Erasmus+ programmist. Käisin Inglismaal Brightonis koolis nimega ELC Brighton kursusel Language and English for Business.

Õpetan ise just kõige meelsamini inglise ärikeelt ja lisaks olen ka aastaid Brightonis elanud, siis antud valik oli ideaalne.

Saabusin Brightonisse laupäeva õhtul, kus seadsin end sisse üliarmsa naise kodus, kes enda juures tuba (koos privaatse vannitoaga) välja rentis. Tore oli vahelduseks õpetamisele vabalt jutustada inimesega, kelle emakeeleks inglise keel. Selgus, et ka tema on kunagi ESL õpetaja olnud, seega erinevaid jututeemasid meil jagus.

Olles Brightonis aastaid elanud, siis pühapäev kulus minu jaoks väga armsas kohas ringi jalutamisele ja muidugi sai pisut ka shopatud.

Leiti alternatiivne lahendus

 

Nädala algus koolis  algas keeletestiga. Seejärel öeldi, et olen edaspidi päeva esimeses pooles kõige kõrgemas keeltegrupis, koos õpilastega üle maailma, kes olid tulnud sinna oma inglese keele taset tõstma. Teise poole päevast olin koos eraõpetajaga, kes siis inglise ärikeelt õpetas mulle.

Programm nägi küll algselt ette, et olen terve aja koos teiste inglise keele õpetajatega, aga ilmselt rohkem huvilisi polnud, seega leiti alternatiivne lahendus.

Oleks olnud tore teisi õpetajaid kohata, kuid jäin siiski väga rahule, sest eraõpetajaga sain vastused kõikidele küsimustele ja ka neile, mida ise tol hetkel küsida ei osanud. Õpetajaks oli Matthew, kes oli väga kogenud, sest enne ELC Brighton minemist, õpetas ta aastaid inglise ärikeelt Hispaanias.

Mu keeletase pole langenud

Ma ei julge väita, et päeva esimeses pooles toimunud inglise keele tunnid mulle palju juurde andsid, kuid oli väga kasulik vaadata, kuidas õpetaja Jade oli tunnid üles ehitanud ja kuidas ta suutis osavalt erinevate kultuuride inimesed panna omavahel jutustama.

Kokkuvõttes olin väga õnnelik, et sain selles programmis osaleda ning sain kursuse just Inglismaal. Peale uute teadmiste oli minu jaoks oluline saada kinnitus, et kuigi ma enam Inglismaal ei ela, siis pole mu keeletase langenud ja aktsent tugevamaks muutunud. Lisaks, mis kõige parem…peale klassis toimunud tundide sain olla kogu aeg keelekeskonnas!

Language and English for Business Brigtonis

Keidi Männik, inglise keele õpetaja