Aino Kuntsel - Multilingua Keelekeskus OÜ

Aino Kuntsel

Loading Kursused

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli inglise filoloogi ja õpetajana.

Õpetaja ametit pidasin üldhariduskoolis kokku 11 aastat. Iseseisvunud Eesti pakkus inglise filoloogile laias valikus huvitavaid võimalusi ja minul möödus 18 aastat turismi valdkonnas toimetades. Alates reisikonsultandist kuni tegevjuhini välja. See aeg andis võimaluse näha maailma, aga veel olulisemaks pean võimalust õppida ja harjutada veenmise kunsti. Kuidas saavutada rahvusvahelises ärikeskkonnas sujuvat ja edukat koostööd, erinevates riikides töötavate kolleegide rahvuslikke kultuurierinevusi tundes ja arvestades, et erinevus rohkem rikastaks kui takistaks.

Juhi tööks vajasin tööriistu ja seetõttu omandasin suhtlemistreeneri tunnistuse Self II Erakoolis ja olen juhtinud suhtlemistreeninguid ärikollektiivides nii eesti kui inglise keeles. Järgmiseks läbisin Tallinna Ülikooli juures 3-aastase täiendõppekursuse supervisiooni, coachingu ja organisatsiooni muutuste juhtimise teemal, sain superviisor-coach tunnistuse ja olen läbi viinud koolitusi, individuaal- ja grupisupervisioone erinevates organisatsioonides nii eesti kui inglise keeles.

Inglise filoloogi, koolitaja, superviisor-coach oskused täiendavad üksteist suurepäraselt minu tänases täiskasvanute koolitustöös.
Osalesin projektis, mis toetas ametnike ettevalmistust Eesti EL eesistumiseks ja mille teemadering oli koosolekute juhtimine, presentatsioonid ja läbirääkimised inglise keeles.
Olen koolitanud nii riigiametnikke kui äriinimesi kasutama võõrkeelt rahvusvahelisi kultuurinüansse arvestades. Ettevõtete rahvusvahelistumine toob Eestisse multikultuursete ettevõtete harusid. Kasvab vajadus koolitada grammatiliselt juba hästi võõrkeelt valdavaid töötajaid suhtlema rahvusvahelises kontekstis. See tähendab kasutama sedasama keelt kui tundlikku tööriista ärisuhtluse sujumise eduks.

Loe palun ka lugu minu kohta “Aino Kuntsel keeleõppest: kõik on vaheldumisi õpetaja ja õpilase rollis, mis on väga inspireeriv”.