Ruta Bergman - Multilingua Keelekeskus OÜ

Ruta Bergman

Loading Kursused

Lõpetasin 2000. aastal Tallinna Ülikooli saksa filoloogia erialal. Elu viis mind aga 10 aastaks Eestist eemale. Aastatel 2003-2010 õpetasin Varssavi ülikoolis eesti keelt sealsetele üliõpilastele ja teistele keelest huvitatutele. Multilinguas töötan alates 2014. aastast õpetades eesti keelt nii individuaalselt, grupiõppes või läbi Skype. Olen end täiendanud erinevatel koolitustel nii Eestis kui välisriikides.

Eesti keele õpetamine ja selle õppimine on mulle alati põnev olnud. Eesti keel on nagu suur pusle, mida tuleb tükkhaaval kokku panna. Õppijate ahhaa-hetked muudavad õpetamise veelgi meeldivamaks. Väga huvitav ja arendav on töötada erinevatest maadest ja kultuuridest pärit inimestega.

Püüan oma tundides luua mõnusa õhkkonna ning muuta õppimisprotsessi võimalikult meeldivaks ja vaheldusrikkaks. Teemade valikul lähtun õppijate vajadustest ja huvidest kasutades mitmekülgseid õppematerjale. Kõige tähtsam keeleõppimisel on tahe ja julgus rääkida! Kui sa valdad eesti keelt, avaneb sinu jaoks täiesti uus Eesti!

Loe palun minu kirjutatud artikleid Õpetajate Lehes Naudi suhtlemist, naudi õppimist! ja Postimehes “Vaade riigikontrolli auditile keeltekooli mätta otsast”, kus olen kaasautor.

Loe palun ka minu kohta kirjutatud artiklit “Ruta Bergman: õpetamine on natuke nagu narkootikum, et tahad aina rohkem“, 13.04.2021.