Eva-Tiina Põlluste - Multilingua Keelekeskus OÜ

Eva-Tiina Põlluste

Loading Kursused

Rootsi keel on ilus keel ja minu lapsepõlve lemmikraamatute keel. Tahtsin seda õppida, et neid raamatuid originaalkeeles lugeda. 1992. aastal avanes mul võimalus rootsi keelt õppida kõigepealt Soomes ja seejärel Rootsis. 2002. aastal lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli rootsi filoloogia erialal ja õpetajana asusin tööle 2003. aastast. Olen täiendanud end erinevatel kursustel Tartu Ülikooli juures. Õpetamisele lisaks töötan ka giidina, et oma keelt värskena hoida ning rootslastega suhelda. Kuulun Rootsi Keele Õpetajate Seltsi, mille juhatuses olin 2009-2018.

Multilinguas töötan 2011. aastast. Aastate jooksul olen õpetanud rootsi keelt väga erinevates vanustes õppijatele, alustades lasteaialastest kuni täiskasvanuteni välja nii gruppides kui ka individuaalselt. Oma tundides pean oluliseks, et õpitut saaks kohe aktiivselt kasutada, sest keel on suhtlusvahend. Metoodikas kasutan sageli mängulisi võtteid, et õppida sõnu või selgitada grammatikat ning ka nalja peab saama.

Loe ka palun artiklit minu ühe õppija eduloost “Kogemuslugu. Swedbanki tippspetsialist jõudis algajana kolme aastaga rootsi keele kõrgtasemele