Ilme Pesur - Multilingua Keelekeskus OÜ

Ilme Pesur

Loading Kursused

Lõpetasin Pedagoogilise Instituudi inglise-saksa keele õpetaja erialal ning olen oma keeleoskust täiendanud Ühendkuningriikides Dartfordis, Norwichis ja Brightonis. Lisaks olen õppinud inglise ärikeele õpetamist Riias ja Brightonis ning mitmetel täienduskursustel.
Aastal 2008 valiti mind Tallinna Aasta Koolitajaks.

2000. aastast alates töötan Multilinguas. Olen tegelenud nii grupiõppe, individuaaltundide kui ka Multi-skype’iga. Olen õpetanud nii ärikeelt, erialakeelt kui ka üldkeelt. Huvitavaks kogemuseks oli ka vaegkuuljatele inglise keele tundide andmine. Olen õpetanud inglise keelt erialalises kontekstis nii tippjuhtidele, tippametnikele, pilootidele, taksojuhtidele, pangaametnikele, ehitusspetsialistidele, raamatupidajatele, päästekorraldajatele jne.

Oma töös olen püüdnud rakendada metoodikat, mis võimaldab keelt õppida vabas ja meeldivas õhkkonnas, tõstes esile praktilise külje. Õppimine ei pea tingimata olema raske ja tüütu, vaid teadmisi ja oskusi saab omandada ka kergelt ja lõbusalt. Oluliseks osaks on ka ajaloolise tausta tutvustamine ja sõnade ning väljendite seostamine tegeliku keelekeskkonnaga.
Kõige tähtsamaks pean väljendite ja keelekonstruktsioonide kohest praktiseerimist ehk nende läbi rääkimist. Keel on eelkõige suhtlemisvahend ja tähtis on arusaamine ja enda arusaadavaks tegemine. Vead on vaid siis vead kui nad segavad arusaamist.
Seega, vaikimine keeletunnis ei ole kuld, hoopis rääkimine on!