Kerli Hansen - Multilingua Keelekeskus OÜ

Kerli Hansen

Loading Kursused

Rootsi keel on mind alati eriliselt köitnud. Eks ole ta ju omamoodi eksootiline meie jaoks. Minuni jõudis rootsi keel 25 aastat tagasi otse Karlskronast, mil saabus vahetusõpetaja mu kodukooli rootsi keelt õpetama. Nakatusin pisikuga koheselt ja eesmärgid loksusid paika.

Nüüdseks olen rootsi keele õpetajana tegutsenud üle 20 aasta ja saan kindlasti öelda, et mul on maailma toredaim elukutse. Pärast õpinguid gümnaasiumis jätkasin rootsi keele ja kirjanduse erialal Tallinna Ülikoolis, hiljem Umeå suveülikoolis ja Riksföreningen Sverigekontakti korraldatud kursustel. Olen töötanud mitmetes keeltekoolides, tõlkebüroodes, lisaks koolitanud laevameeskondi 15 aastat. Vahel võib mind leida giidina tuuritamas rootslastega vanalinnas. Hobikorras mängin ka kitarri ja töötan vastupidavusalade treenerina spordiklubis. Oma tööd Multilinguas naudin juba viimased 15 aastat.

Skandinaavlastega on meil alati tihe suhtlus olnud, ja rootsi keel on juba oma olemuselt kord selline, et naljast vajaka tunnis ei jää. Imiteerides igapäevast suhtlust rootsi keeles, lähtudes Rootsi kultuurilisest eripärast – see on vahel kohe väga lõbus. Ja see ongi ka minu mõte keeletunde läbi viies – keeleõpe peab olema lõbus, siis jääb ka keel hästi külge.

Vaata palun ka artiklit minu kohta:

Rootsi keele õpetaja Kerli Hanseni 7 ametit