Triin Lind - Multilingua Keelekeskus OÜ

Triin Lind

Loading Kursused

Rootsi keelega hakkasin tegelema gümnaasiumi ajal Rootsi vahetusõpilaseks minnes ning sealt alates olen selle vahva kõlaga keele juurde jäänudki. Peale Noarootsi gümnaasiumi lõpetamist õppisin rootsi filoloogiat ning sain rootsi keele õpetaja kutse Tartu Ülikooli skandinavistika osakonnas. Hiljem olen täiendanud end Uppsala Ülikooli ja Tartu Ülikooli juures ning kuulun Eesti Rootsi Keele Õpetajate Seltsi.

Täiskasvanuid õpetan alates 2007. aastast, Multilinguas alates 2013. aastast. Olen õpetajaks olnud nii suurematele kui väiksematele gruppidele, samuti paljudele eraõpilastele. Olen rootsi keelt õpetanud mitmetes ettevõtetes.

Oma tundides proovin panna õppijad ennekõike uues keeles suhtlema. Mängime mänge, teeme nalja ja hakkame võimalikult kiiresti rootsi keeles juttu ajama. Rumalaid vigu pole olemas ja peljata pole midagi – mida rohkem räägime, seda kiiremini õpime. Grammatikaga tegeleme ikka ka – nii vähe kui võimalik, aga siiski nii palju kui vajalik.

Rootsi keelt tasub kindlasti õppida, kuna juba kasvõi viisakusväljendeid osates leiab rootslastega kiiremini hea kontakti – olgu see siis tööalaselt suheldes, turistina Rootsit külastades või siin Rootsist tulnud külalisi võõrustades.