Vera Garousova - Multilingua Keelekeskus OÜ

Vera Garousova

Loading Kursused

Ma arvan, et olen õnnega koos: mul õnnestus leida oma kutsumus kohe töise karjääri alguses ja rohkem kui 20 aastat hiljem ei ole ma sellest sugugi väsinud. Ma ei ole oma elus midagi muud teinudki. Arvatavasti on kõige põnevam osa minu töös uute inimestega kohtumine – see tõesti meeldib mulle! – ja õpilaste progressi jälgimine. See viimane on minu professionaalne eesmärk. Ma olen alati õpetanud just täiskasvanuid, mistõttu olen teadlik, et teinekord on tööl kiiremad ajad ja et minu õpilastel on elus ka teisi eesmärke lisaks oma inglise keele oskuse parandamisele. Ma usun kindlalt, et keeleõppimine saab olla lõbus ja see ei peaks nõudma õpilastelt liigset ajakulu.

Inglise keel on olnud minu kirg juba alates keskkoolist. Seega oli astumine Minski Pedagoogilise Ülikooli inglise keele ja sotsiaaltöö teaduskonda ainus ilmselge valik. Lõpetasin ülikooli kiitusega 1997 ning mulle pakuti tööd samas teaduskonnas tingimusel, et liigun edasi magistriõppesse. Magistrikraadi haridusvaldkonnas sain 1998. aastal.

Ma töötasin erinevates Minski ülikoolides ja tänu sellele avanes mul võimalus omandada teine magistrikraad Suurbritannias – läbisin inglise keele õpetamise ja multimeedia magistriõppe programmi Warwicki ülikoolis aastal 2003. Pärast seda otsustasin inglise keele õpetamise maailmaga veelgi lähemalt tutvuda ja läksin neljaks aastaks õpetama Hiina, kus minu õpilasteks olid teismelised ja täiskasvanud. See oli imeline rahvusvaheline ja kultuuriline kogemus, mille tulemusena kinnitasin veelgi enam kanda just erakeeltekoolides õpetamisel.

Olen õpetanud kolmes erinevas riigis ja siiani pole ei kultuuriline ega hariduslik maastik minu jaoks tüütuks muutunud. Multilinguaga olen koostööd teinud alates 2017. aastast, enamasti olen õpetanud keelt erinevates firmades ja asutustes. Ma usun, et minu Eesti õpilased hindavad seda rahvusvahelist mõõdet, mida oma tundidesse kaasa toon.